/  /  /  /  / SEAT punktuje w badaniach niezawodności
SEAT Altea

SEAT Altea

Zmień
SegmentVany / Klasa Niższa Średnia
Emisja CO2-
Żużycie paliwa-
 

SEAT punktuje w badaniach niezawodności

Iberia Motor Company|
001b.jpg
© SEAT
001b.jpg017b.jpg

SEAT Altea to najbardziej niezawodne auto w klasie według najnowszego raportu DEKRA. Altea już po raz drugi z rzędu zdobywa ten tytuł na podstawie zestawienia Niemieckiego Stowarzyszenia Nadzoru Technicznego Samochodów dotyczącego awaryjności aut na podstawie badań technicznych ponad 15 mln samochodów przebadanych w Niemczech w okresie od 10.2005 do 10.2007.

Z kolei w najnowszym wydaniu branżowego miesięcznika "Auto Moto" (wyd. 05.2008) opublikowane zostało podsumowanie testu długodystansowego modelu SEAT Altea XL, który poddany został próbie przez czytelników oraz dziennikarzy.

Testy długodystansowe przeprowadzane przez "Auto Moto" mają na celu pokazanie wad i usterek, z jakimi przychodzi się zmierzyć kierowcom konkretnego modelu samochodu w trakcie jego eksploatacji. Tym razem redakcja Auto Moto sprawdzała i opisała, co się dzieje z SEAT-em Alteą XL po pokonaniu ponad 50 000 km.

Do testu wybrano Alteę XL w wersji 2.0 TDI z silnikiem wysokoprężnym o mocy 140 KM. Próbę rozpoczęto od dokładnych oględzin i pomiarów samochodu; sprawdzono zarówno jego stan, jak i osiągi.

Po dokładnym przeglądzie testowany SEAT wyjechał na drogę, a za jego kierownicą usiedli czytelnicy miesięcznika "Auto Moto". Na tym etapie zamiarem redakcji magazynu motoryzacyjnego było poznanie zdania i wrażeń zwykłego kierowcy z użytkowania Altei XL. Dlatego testujący oceniali samochód nie tylko pod kątem jego właściwości jezdnych; na łamach miesięcznika opisali również wrażenie estetyczne oraz spostrzeżenia dotyczące komfortu i funkcjonalności auta. Po przejechaniu ponad 4 000 kilometrów czytelnicy podkreślali sportowy charakter auta, chwalili dynamikę jazdy, precyzję sterowania oraz ergonomiczne i komfortowe wnętrze.

Później przyszła kolej na profesjonalistów (dziennikarze "Auto Moto"). Znając wady i zalety, wypunktowane przez czytelników, redakcja wybrała się w podróż z Warszawy na Ibizę i z powrotem, pokonując w sumie 6 500 km.

Ostatnim etapem testu długodystansowego było niezwykle szczegółowe badanie techniczne. Aby jak najdokładniej ocenić stan techniczny auta po przejechaniu ponad 50 000 km, zdecydowano się na innowacyjny krok. W poszukiwaniu usterek testowany SEAT Altea XL został rozebrany na części, a każda z nich została poddana bardzo szczegółowej i wnikliwej analizie.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama

Najnowsze wiadomości - SEAT Altea