/  /  /  /  / Oto SEAT Mii w wersji 5-drzwiowej
SEAT Altea

SEAT Altea

Zmień
SegmentVany / Klasa Niższa Średnia
Emisja CO2-
Żużycie paliwa-
 

Oto SEAT Mii w wersji 5-drzwiowej

SEAT|
null
© SEAT
nullnullnullnull

Wzorem pozostałych marek siostrzanych, również i SEAT opublikował właśnie pierwsze oficjalne zdjęcia, które prezentują model SEAT Mii w wersji pięciodrzwiowej. Samochód z powodzeniem nadaje się do jazdy w mieście, a ponadto wyróżnia go funkcjonalność i nieduże zużycie paliwa.

Do tej pory nowy model SEAT Mii znany był oficjalnie tylko w wersji trzydrzwiowej. Teraz przychodzi czas na premierę bardziej funkcjonalnej odmiany pięciodrzwiowej.

5-drzwiowy SEAT Mii będzie oferowanym w przystępnej cenie pozostającej w korzystnej relacji do wartości auta oraz wyróżnia się niskimi kosztami eksploatacji. Na hiszpańskim rynku będzie dostępny już na początku lata.

Auto zbiera pochwały za niskie zużycie paliwa i wysoką wydajność, będące zasługą lekkiej konstrukcji i efektywnego napędu. Dotyczy to w szczególności nowego Mii Ecomotive, który zostanie wprowadzony do oferty najbliższego lata.

Mii Ecomotive wyposażony w system start/stop, układ odzyskiwania energii oraz inne rozwiązania obniżające spalanie zużywa tylko 4,1 litra paliwa na 100 kilometrów, co przekłada się na emisję CO2 na poziomie zaledwie 96 g/km w przypadku silnika o mocy 44 kW (60 KM). W Mii z silnikiem 55 kW (75 KM) zużycie paliwa i emisja wynoszą odpowiednio 4,2 l/100 km oraz 98 g/km.

"Nowy Mii wystartował w niesamowitym stylu. Po entuzjastycznej reakcji klientów w Hiszpanii wprowadzamy wszystkie odmiany modelu: 3-rzwiową, 5-drzwiową i Ecomotive na pozostałe rynki europejskie - mówi prezes firmy James Muir.

"Dzięki wyrazistemu wizerunkowi SEAT, młodzieńczej sylwetce oraz wysokiej jakości 5-drzwiowy Mii może liczyć na spory udział w segmencie samochodów subkompaktowych. Mii będzie zatem ważnym elementem naszej firmowej strategii. To pierwszy samochód z najszerszej ofensywy modelowej realizowanej kiedykolwiek przez markę SEAT."

W ostatnich dniach wersje pięciodrzwiowe swoich siostrzanych modeli zaprezentowały również firmy Volkswagen oraz Skoda.

Co ciekawe, w Polsce znane są już ceny modelu Volkswagen up! Otóż pięciodrzwiowy up! będzie kosztował 32 350 zł, zatem będzie droższy od trzydrzwiowego modelu tylko o 1 060 zł.

Dodajmy, że rok 2012 zapowiada się dla marki SEAT pracowicie. Obok wspomnianego wcześniej miejskiego Mii, europejscy klienci będą też mieli okazję poznać zmodernizowaną gamę Ibizy, natomiast na drugą połowę roku anonsowana jest premiera modelu SEAT Leon nowej generacji.

Rafał Żaglewski
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama

Najnowsze wiadomości - SEAT Altea