/  /  /  / Seatowi nadal rośnie
SEAT

SEAT

Zmień
Marka SEAT powstała w latach 50-tych dwudziestego wieku jako spółka tworzona przez hiszpański Narodowy Instytut Przemysłu, sześć banków oraz markę Fiat, na którego licencjach opierały się pierwsze produkty hiszpańskiego producenta. W tym czasie na stu mieszkańców Hiszpanii przypadało około trzech pojazdów. Działalność pierwszej fabryki Seata zapoczątkowana została w roku 1953, w Barcelonie.
Dowiedz się więcej o marce
 

Seatowi nadal rośnie

null
© SEAT
null

W okresie od stycznia do października dostawy samochodów marki SEAT na rynek zwiększyły się w stosunku rocznym o 11,3%, osiągnąwszy poziom łącznie około 295 100 egzemplarzy.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Powody do radości hiszpański producent ma szczególnie w takich krajach jak Niemcy, gdzie dostawy zwiększyły się o 25,4% (do 64 100 egzemplarzy), oraz na rynku brytyjskim, gdzie dostarczono klientom o 13,8% samochodów więcej niż przed rokiem (38 300 sztuk).
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama