/  /  /  / SEAT na dużym plusie
SEAT

SEAT

Zmień
Marka SEAT powstała w latach 50-tych dwudziestego wieku jako spółka tworzona przez hiszpański Narodowy Instytut Przemysłu, sześć banków oraz markę Fiat, na którego licencjach opierały się pierwsze produkty hiszpańskiego producenta. W tym czasie na stu mieszkańców Hiszpanii przypadało około trzech pojazdów. Działalność pierwszej fabryki Seata zapoczątkowana została w roku 1953, w Barcelonie.
Dowiedz się więcej o marce
 

SEAT na dużym plusie

SEAT|
null
© SEAT
null

Od stycznia do sierpnia włącznie zarejestrowano na rynku niemieckim w sumie około 55 500 nowych samochodów marki SEAT. To aż o prawie 27% więcej niż w analogicznym okresie rok wcześniej.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Dzięki takiemu wynikowi omawiana firma jest najszybciej rosnącą marką wolumenową w Niemczech. Udział rynkowy producenta z Martorell to aktualnie około 2,8%.

W samym tylko miesiącu sierpniu rejestracje SEAT w Niemczech przekroczyły 6 600 egzemplarzy (+11,6%), przy udziale rynkowym wynoszącym 3,1%.

Warto podkreślić, że wzrost marki SEAT nie pokrywa się z negatywnym trendem obserwowanym dla całego rynku niemieckiego: w sierpniu spadek wyniósł 5,5%, a licząc od początku roku jest to -6,6%.


Z okazji zaczynającej się już w przyszłym tygodniu wystawy motoryzacyjnej we Frankfurcie marka SEAT zaprezentuje szerokiej publiczności model Leon w nowej odmianie nadwoziowej kombi oznaczonej jako ST (patrz TUTAJ).
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama