/  /  /  / 20 lat fabryki SEAT w Martorell
SEAT

SEAT

Zmień
Marka SEAT powstała w latach 50-tych dwudziestego wieku jako spółka tworzona przez hiszpański Narodowy Instytut Przemysłu, sześć banków oraz markę Fiat, na którego licencjach opierały się pierwsze produkty hiszpańskiego producenta. W tym czasie na stu mieszkańców Hiszpanii przypadało około trzech pojazdów. Działalność pierwszej fabryki Seata zapoczątkowana została w roku 1953, w Barcelonie.
Dowiedz się więcej o marce
 

20 lat fabryki SEAT w Martorell

SEAT|
null
© SEAT
null

Dokładnie 20 lat temu dokonano oficjalnego otwarcia fabryki samochodów SEAT w miejscowości Martorell pod Barceloną. Wówczas był to bodaj najnowocześniejszy obiekt produkujący samochody w całej Europie.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Od roku 1993 hiszpańską fabrykę opuściło łącznie prawie 8 mln samochodów i to nie tylko marki SEAT, ale również np. Volkswagen Polo i Caddy, a obecnie także Audi Q3. Łącznie koncern zrealizował w Martorell inwestycje o wartości około 1,5 mld EUR.

Koncern podkreśla fakt, że dzięki zlokalizowanemu w Martorell Centrum Technicznemu firma SEAT to jedyny w Hiszpanii producent, którego cały proces wytwórczy począwszy od fazy projektu poprzez produkcję i dystrybucję odbywa się w kraju położonym na Półwyspie Iberyjskim.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama