/  /  /  / W byłej fabryce Saaba próbnie wyprodukowano pierwsze auto
Saab

Saab

Zmień
Marka Saab powstała w 1937 w ekspresowym tempie, jako jednostka mająca wyprodukować samoloty mające bronić neutralności Szwecji podczas drugiej wojny światowej. Po wojnie, gdy zagrożenie minęło, włodarze marki postanowili zająć się produkcją samochodów aby w ten sposób wykorzystać moce produkcyjne przedsiębiorstwa. Prace nad osobowym autem rozpoczęły się już w 1944 roku, efektem był model 92.
Dowiedz się więcej o marce
 

W byłej fabryce Saaba próbnie wyprodukowano pierwsze auto

NEVS|
null
© NEVS
null

18 września w szwedzkim Trollhattan wyprodukowano po długiej przerwie pierwszy samochód marki Saab w ramach serii próbnej.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Jak podkreśla spółka National Electric Vehicle Sweden, jest to jeden z szeregu ważnych kroków, które mają potwierdzić gotowość urządzeń i procesów produkcyjnych w ramach przygotowań do planowanego uruchomienia działalności jeszcze w tym roku.

Wyprodukowane w tym tygodniu próbnie auto bazuje na konstrukcji Saaba 9-3.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane

Najnowsze wiadomości - Saab

Reklama