/  /  /  / Umowa z Chińczykami anulowana
Saab

Saab

Zmień
Marka Saab powstała w 1937 w ekspresowym tempie, jako jednostka mająca wyprodukować samoloty mające bronić neutralności Szwecji podczas drugiej wojny światowej. Po wojnie, gdy zagrożenie minęło, włodarze marki postanowili zająć się produkcją samochodów aby w ten sposób wykorzystać moce produkcyjne przedsiębiorstwa. Prace nad osobowym autem rozpoczęły się już w 1944 roku, efektem był model 92.
Dowiedz się więcej o marce
 

Umowa z Chińczykami anulowana

Spółki|

W krótkim komunikacie wydanym pod koniec ubiegłego tygodnia nieoczekiwanie poinformowano o anulowaniu porozumienia między Spyker i Saab Automobile AB oraz chińskim Hawtai Motor Group Company Limited.

W krótkim komunikacie wydanym 12 maja nieoczekiwanie poinformowano o anulowaniu w trybie natychmiastowym porozumienia z 3 maja podpisanego pomiędzy Spyker i Saab Automobile AB oraz chińskim Hawtai Motor Group Company Limited. Strony zaznaczają jednak, że w dalszym ciągu trwają rozmowy o ewentualnej współpracy, jednak już nie na zasadzie wyłączności.

Jako wytłumaczenie zaistniałej sytuacji podano lakonicznie, że strona chińska nie była w stanie uzyskać zgody na zrealizowanie transakcji od wszystkich stosownych podmiotów.

Spyker oraz Saab Automobile w dalszym ciągu szukają możliwości zapewnienia krótko- i średnioterminowych środki finansowych na prowadzenie dalszej działalności szwedzkiej spółki. Firmy są jak najbardziej otwarte na propozycje współpracy z nowymi partnerami.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane

Najnowsze wiadomości - Saab

Reklama