/  /  /  / Saab pełen nadziei na nową przyszłość
Saab

Saab

Zmień
Marka Saab powstała w 1937 w ekspresowym tempie, jako jednostka mająca wyprodukować samoloty mające bronić neutralności Szwecji podczas drugiej wojny światowej. Po wojnie, gdy zagrożenie minęło, włodarze marki postanowili zająć się produkcją samochodów aby w ten sposób wykorzystać moce produkcyjne przedsiębiorstwa. Prace nad osobowym autem rozpoczęły się już w 1944 roku, efektem był model 92.
Dowiedz się więcej o marce
 

Saab pełen nadziei na nową przyszłość

Saab, informacja własna|
null
© Saab
null

Pojawienie się oczekiwanego z zainteresowaniem modelu 9-5 kolejnej generacji to doniosłe wydarzenie dla szwedzkiej marki Saab, która liczy na to, że ten i inne szykowane w najbliższym czasie produkty pomogą spółce odzyskać część utraconych przez lata klientów oraz zdobyć nowych.

Autor: Rafał Żaglewski

Przedstawiciele marki Saab podkreślają, że pod względem produktowym najbliższe 18 miesięcy będzie czasem bardzo pracowitym. Na wrześniowej wystawie branżowej we Frankfurcie oczom szerokiej publiczności zaprezentował się nowy 9-5 sedan. Szwedzcy konstruktorzy kończą już natomiast prace nad wersją nadwoziową kombi, którą mamy szanse poznać w pierwszej połowie 2010.

W przyszłym roku gamę produktową Saab uzupełni ponadto model 9-4X.

Szwedzi uchylają nawet rąbka tajemnicy zdradzając, że prowadzone są również prace nad samochodem klasy kompakt. Ten model nawiązywać ma do rozwiązań, jakie mieliśmy okazję poznać dzięki projektowi Saab 9-X BioHybrid (Genewa 2008).
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane

Najnowsze wiadomości - Saab

Reklama