/  /  /  / Saab ma nowego partnera z Chin
Saab

Saab

Zmień
Marka Saab powstała w 1937 w ekspresowym tempie, jako jednostka mająca wyprodukować samoloty mające bronić neutralności Szwecji podczas drugiej wojny światowej. Po wojnie, gdy zagrożenie minęło, włodarze marki postanowili zająć się produkcją samochodów aby w ten sposób wykorzystać moce produkcyjne przedsiębiorstwa. Prace nad osobowym autem rozpoczęły się już w 1944 roku, efektem był model 92.
Dowiedz się więcej o marce
 

Saab ma nowego partnera z Chin

Spółki|

Po anulowaniu niedawnego porozumienia z Hawtai Motor Group nowym parterem szwedzkiego Saaba została inna chińska firma – Pang Da Automobile. Jest to wiodący gracz na rynku dystrybucji samochodów w Kraju Środka.

W ramach podpisanego listu intencyjnego (MoU) strony zamierzają współpracować w zakresie dystrybucji i produkcji samochodów. Chiński partner ma przekazać kwotę 30 mln EUR na zakup samochodów szwedzkiego producenta, a w ramach drugiej podobnej transakcji będzie to dodatkowo 15 mln EUR (po spełnieniu pewnych warunków).

Pang Da Automobile jest również zainteresowany zakupem do 24% udziałów w firmie Spyker Cars N.V. (właściciel Saab Automobile AB) za łączną kwotę 65 mln EUR, czyli 4,19 EUR za każdą akcję.

Umowa między Spyker i Saab Automobile AB a chińskim Pang Da Automobile ma charakter wstępny i wymaga jeszcze zgody stosowych władz.

Obszerny artykuł poświęcony firmie Saab znaleźć można w numerze 19.2011 (78) płatnego Biuletynu Tygodniowego IBRM Samar. W sprawie ewentualnej subskrypcji Biuletynu prosimy o kontakt na: biuletyn@samar.pl
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane

Najnowsze wiadomości - Saab

Reklama