/  /  /  / Nowy Saab 9-3 jednak na bazie kompaktu
Saab

Saab

Zmień
Marka Saab powstała w 1937 w ekspresowym tempie, jako jednostka mająca wyprodukować samoloty mające bronić neutralności Szwecji podczas drugiej wojny światowej. Po wojnie, gdy zagrożenie minęło, włodarze marki postanowili zająć się produkcją samochodów aby w ten sposób wykorzystać moce produkcyjne przedsiębiorstwa. Prace nad osobowym autem rozpoczęły się już w 1944 roku, efektem był model 92.
Dowiedz się więcej o marce
 

Nowy Saab 9-3 jednak na bazie kompaktu

Automobilwoche|
s003s.jpg
© Saab
s003s.jpg

Według doniesień niemieckich mediów, nowa generacja modelu Saab 9-3 ma wykorzystywać platformę zaprojektowaną dla kompaktowego Opla Astry. Mówi się o tym, że auto mogłoby być wytwarzane m.in. w zakładach koncernu GM Europe w Gliwicach.

Do tej pory sądzono, że nowy Saab 9-3 będzie wykorzystywał platformę zaprojektowaną przez specjalistów GM dla aut klasy średniej. Zmiana planów powoduje, że model szwedzkiej marki mógłby być wytwarzany nie tylko w rodzimych zakładach w Trollhattan, ale również w fabryce Opla w  niemieckim Bochum. Pod uwagę brane są również inne obiekty     GM Europe, a mianowicie zakład Ellesmere Port (Wielka Brytania) oraz właśnie Gliwice.

O zamówienia przy produkcji Saaba 9-3 starać się będzie także zakład Opla w Russelsheim. Tutaj już od listopada rozpocznie się tymczem montaż nowej limuzyny nazwanej Opel Insignia.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane

Najnowsze wiadomości - Saab

Reklama