/  /  /  / Historii problemów Saaba ciąg dalszy
Saab

Saab

Zmień
Marka Saab powstała w 1937 w ekspresowym tempie, jako jednostka mająca wyprodukować samoloty mające bronić neutralności Szwecji podczas drugiej wojny światowej. Po wojnie, gdy zagrożenie minęło, włodarze marki postanowili zająć się produkcją samochodów aby w ten sposób wykorzystać moce produkcyjne przedsiębiorstwa. Prace nad osobowym autem rozpoczęły się już w 1944 roku, efektem był model 92.
Dowiedz się więcej o marce
 

Historii problemów Saaba ciąg dalszy

SAAB|

Holenderska firma Swedish Automobile (dawniej Spyker Cars), która jest właścicielem koncernu samochodowego Saab ogłosiła, że fundusz inwestycyjny Gemini pożyczy szwedzkiemu producentowi 25 mln euro.

Pożyczka został przyznana na pół roku i oprocentowana na 10% rocznie. Według S.A. ma ona być spłacona, gdy wpłyną pieniądze od chińskich firm: Panga Da oraz Zhejiang Youngman Lotus Automobile. Wpierw jednak obaj inwestorzy muszą uzyskać  zgodę odpowiednich chińskich agencji rządowych na inwestycję w Saaba. Firmy te chcą kupić prawie 54 proc. akcji Swedish Automobile za 245 mln euro.

Jednocześnie Swedish Automobile ogłosił, że otrzymał 13 mln euro na poczet dostaw aut do Chin oraz 28 mln euro z tytułu sprzedaży nieruchomości. W sumie – razem z kwotą pożyczki - uzyskał w tym tygodniu dodatkowe fundusze w wysokości 66 mln euro. Ma to pozwolić na podjęcie negocjacji z kooperantami o wznowieniu dostaw komponentów do aut tak, by w ciągu dwóch tygodni Saab mógł ponownie uruchomić produkcję samochodów.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane

Najnowsze wiadomości - Saab

Reklama