/  /  /  / Wznowienie produkcji Saab coraz bliżej
Saab

Saab

Zmień
Marka Saab powstała w 1937 w ekspresowym tempie, jako jednostka mająca wyprodukować samoloty mające bronić neutralności Szwecji podczas drugiej wojny światowej. Po wojnie, gdy zagrożenie minęło, włodarze marki postanowili zająć się produkcją samochodów aby w ten sposób wykorzystać moce produkcyjne przedsiębiorstwa. Prace nad osobowym autem rozpoczęły się już w 1944 roku, efektem był model 92.
Dowiedz się więcej o marce
 

Wznowienie produkcji Saab coraz bliżej

null
© NEVS
null

Jak informują źródła branżowe, NEVS, czyli nowy właściciel marki Saab, jest już bliski finalizacji negocjacji z ostatnią grupą dostawców, którzy mają uczestniczyć w produkcji samochodów w szwedzkim Trollhattan.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
O ile wszystko pójdzie zgodnie z planem, wówczas produkcja samochodów szwedzkiej marki rozpocznie się pod koniec bieżącego roku. Na początku będzie to zmodyfikowana wersja modelu Saab 9-3 w wersji benzynowej oraz wysokoprężnej.

W roku przyszłym są natomiast plany wprowadzenia do oferty pojazdu wyposażonego w napęd elektryczny.

Przypomnijmy, że mniej więcej w połowie września wyprodukowano w Trollhattan pilotażowo pierwsze samochody. Operacja miała na celu sprawdzenie gotowość urządzeń i procesów produkcyjnych w ramach przygotowań do planowanego uruchomienia działalności jeszcze w tym roku.

Warto uważnie przyjrzeć się zamieszczonemu w tym artykule zdjęciu. Przedstawia ono bowiem zmodyfikowane logo szwedzkiej marki, które opracowano po przejęciu Saaba przez spółkę National Electric Vehicle Sweden.


Autor: Rafał Żaglewski
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Najnowsze wiadomości - Saab

Reklama