/  /  /  / Saab 9-3 znów w produkcji
Saab

Saab

Zmień
Marka Saab powstała w 1937 w ekspresowym tempie, jako jednostka mająca wyprodukować samoloty mające bronić neutralności Szwecji podczas drugiej wojny światowej. Po wojnie, gdy zagrożenie minęło, włodarze marki postanowili zająć się produkcją samochodów aby w ten sposób wykorzystać moce produkcyjne przedsiębiorstwa. Prace nad osobowym autem rozpoczęły się już w 1944 roku, efektem był model 92.
Dowiedz się więcej o marce
 

Saab 9-3 znów w produkcji

NEVS|
null
© NEVS
nullnullnull

Oto kilka zdjęć, które prezentują model Saab 9-3 Aero sedan. Właśnie dziś oficjalnie wznowiono produkcję tego modelu w szwedzkich zakładach Trollhattan. Już wiosną doczekamy się wersji elektrycznej.

Jak zapowiada firma wchodząca w skład konsorcjum chińsko-japońskiego, sprzedaż samochodów skoncentrowana jest aktualnie na rynku chińskim, a niewielka partia aut będzie też dostępna dla szwedzkich klientów drogą internetową.

Produkowana w Trollhattan wersja to bogato wyposażony Saab 9-3 Aero sedan, pod maską którego pracuje 2.0-litrowy silnik benzynowy turbo o mocy 220 KM. Na rynku szwedzkim ceny wynoszą 279 000 koron w wersji z przekładnią manualną lub 289 000 koron z automatem.

Szacuje się, że w początkowym okresie linię montażową opuszczać będzie około 10 samochodów na tydzień. Później wolumen będzie stopniowo zwiększany zgodnie z popytem rynkowym.

Jak zakładają plany, wiosną przyszłego roku wylansowana zostanie wersja elektryczna bazująca na 9-3, przy czym pierwszym rynkiem zbytu będą Chiny.

Warto uważnie przyjrzeć się zamieszczonemu w tym artykule zdjęciu. Przedstawia ono bowiem zmodyfikowane logo szwedzkiej marki, które przy uwzględnieniu obowiązujących praw własności intelektualnej opracowano po przejęciu Saaba przez spółkę National Electric Vehicle Sweden.


Autor: Rafał Żaglewski
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Najnowsze wiadomości - Saab

Reklama