/  /  /  / Reaktywacja Saaba staje się faktem
Saab

Saab

Zmień
Marka Saab powstała w 1937 w ekspresowym tempie, jako jednostka mająca wyprodukować samoloty mające bronić neutralności Szwecji podczas drugiej wojny światowej. Po wojnie, gdy zagrożenie minęło, włodarze marki postanowili zająć się produkcją samochodów aby w ten sposób wykorzystać moce produkcyjne przedsiębiorstwa. Prace nad osobowym autem rozpoczęły się już w 1944 roku, efektem był model 92.
Dowiedz się więcej o marce
 

Reaktywacja Saaba staje się faktem

null
© NEVS
null

Już 2 grudnia z udziałem dziennikarzy odbędzie się specjalna prezentacja, związana z uruchomieniem w szwedzkich zakładach NEVS AB w Trollhattan produkcji seryjnej modelu Saab 9-3 w unowocześnionej wersji benzynowej.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Przypomnijmy, że mniej więcej w połowie września wyprodukowano w Trollhattan pilotażowo pierwsze samochody. Operacja miała na celu sprawdzenie gotowość urządzeń i procesów produkcyjnych w ramach przygotowań do planowanego uruchomienia działalności jeszcze w tym roku.

Jak planuje szwedzka marka Saab, która od połowy 2012 należy do konsorcjum chińsko-japońskiego, w roku przyszłym do wersji benzynowej oraz wysokoprężnej bazującej na konstrukcji Saaba 9-3 dołączy odmiana z napędem elektrycznym.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Najnowsze wiadomości - Saab

Reklama