/  /  /  / Polska: Akcja naprawcza Saaba 9-5
Saab

Saab

Zmień
Marka Saab powstała w 1937 w ekspresowym tempie, jako jednostka mająca wyprodukować samoloty mające bronić neutralności Szwecji podczas drugiej wojny światowej. Po wojnie, gdy zagrożenie minęło, włodarze marki postanowili zająć się produkcją samochodów aby w ten sposób wykorzystać moce produkcyjne przedsiębiorstwa. Prace nad osobowym autem rozpoczęły się już w 1944 roku, efektem był model 92.
Dowiedz się więcej o marce
 

Polska: Akcja naprawcza Saaba 9-5

UOKIK|

Firma General Motors Poland powiadomiła Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, że niektóre egzemplarze modelu Saab 9-5 z silnikiem Diesla muszą zostać skierowane do serwisu pod kątem ewentualnej możliwości wystąpienia usterki. W sumie chodzi o 122 auta.

Polski dystrybutor poinformował, że w niektórych egzemplarzach samochodu Saab 9-5 MY 06-08 z silnikiem 1.9 TiD z powodu zastosowania niewłaściwej jakości materiału przewód powrotny paliwa może zbyt szybko ulec zużyciu. W takim przypadku możliwe jest pęknięcie przewodu oraz wyciek paliwa w komorze silnika.

W skrajnych przypadkach, gdy paliwa wycieknie na gorące elementy silnika, może dojść do zapłonu.

Kampanią serwisową na rynku polskim objęte są 122 pojazdy wyprodukowane w Szwecji.

Przedsiębiorca zobowiązał się do listownego poinformowania konsumentów za pośrednictwem autoryzowanych serwisów o ewentualnej usterce oraz o konieczności zgłoszenia się do punktu serwisowego, który w razie potrzeby bezpłatnie dokona wymiany wadliwego przewodu na nowy.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Najnowsze wiadomości - Saab

Reklama