/  /  /  / Nowy właściciel Saaba zrezygnuje z logo marki
Saab

Saab

Zmień
Marka Saab powstała w 1937 w ekspresowym tempie, jako jednostka mająca wyprodukować samoloty mające bronić neutralności Szwecji podczas drugiej wojny światowej. Po wojnie, gdy zagrożenie minęło, włodarze marki postanowili zająć się produkcją samochodów aby w ten sposób wykorzystać moce produkcyjne przedsiębiorstwa. Prace nad osobowym autem rozpoczęły się już w 1944 roku, efektem był model 92.
Dowiedz się więcej o marce
 

Nowy właściciel Saaba zrezygnuje z logo marki

NEVS|
null
© Saab
null

Konsorcjum National Electric Vehicle Sweden podpisało ostatecznie umowę w sprawie zakupu głównych aktywów Saab Automobile AB oraz podmiotów Saab Automobile Powertrain AB i Saab Automobile Tools AB.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Co ważne, umowa nie obejmuje prawa do posługiwania się przez nowego inwertora dobrze znanym na całym świecie logo szwedzkiej marki z logo gryfa.

National Electric Vehicle Sweden otrzymał natomiast zgodę od związanej z branżą zbrojeniową firmą Saab AB na posługiwanie się samą nazwą marki Saab.

Konsorcjum National Electric Vehicle Sweden zamierza wykorzystać rozwiązania konstrukcyjne z Saaba podczas prac nad samochodami wykorzystującymi napęd elektryczny. Jak zapewniają przedstawiciele spółki, mniej więcej za 18 miesięcy ma być gotowe pierwsze auto elektryczne oparte na konstrukcji Saaba 9-3.

Nowe logo dla Saaba?

Wartość finansowa podpisanej umowy nie została ujawniona.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Najnowsze wiadomości - Saab

Reklama