/  /  /  / Majątek Saaba przechodzi w ręce nowego inwestora
Saab

Saab

Zmień
Marka Saab powstała w 1937 w ekspresowym tempie, jako jednostka mająca wyprodukować samoloty mające bronić neutralności Szwecji podczas drugiej wojny światowej. Po wojnie, gdy zagrożenie minęło, włodarze marki postanowili zająć się produkcją samochodów aby w ten sposób wykorzystać moce produkcyjne przedsiębiorstwa. Prace nad osobowym autem rozpoczęły się już w 1944 roku, efektem był model 92.
Dowiedz się więcej o marce
 

Majątek Saaba przechodzi w ręce nowego inwestora

NEVS|
null
© Saab
null

Główne aktywa należące do spółki Saab Automobile, która w grudniu ubiegłego roku ogłosiła upadłość, zostały sprzedane konsorcjum National Electric Vehicle Sweden, które zamierza w fabryce Trollhattan uruchomić produkcję samochodów elektrycznych.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
National Electric Vehicle Sweden (NEVS) zostało utworzone przez spółkę National Modern Energy Holdings z Hongkongu oraz fundusz Sun Investments z Japonii w celu przejęcia majątku po szwedzkim producencie motoryzacji.

Podpisana w tym tygodniu umowa obejmuje nabycie głównych aktywów Saab Automobile AB oraz podmiotów Saab Automobile Powertrain AB i Saab Automobile Tools AB. Co ważne, transakcja nie obejmuje natomiast spółki Saab Automobile Parts AB, która jest odpowiedzialna za globalną dostępność części zamiennych do samochodów marki Saab i zamierza kontynuować swoją działalność na dotychczasowych zasadach.

NEVS zamierza wykorzystać fabrykę w szwedzkim Trollhattan do opracowania i produkcji samochodów elektrycznych. Pierwszy projekt, który ma być gotowy na przełomie roku 2013/2014, powstanie na bazie konstrukcji Saaba 9-3 z wykorzystaniem zawansowanej technologii japońskiej przeznaczonej dla pojazdów elektrycznych.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Najnowsze wiadomości - Saab

Reklama