/  /  /  / Wrześniowe wyniki Renault we Francji
Renault

Renault

Zmień
Historia marki Renault początek ma w roku 1898, kiedy to 20 letni Louis Renault wyprodukował w szopie, w miejscowości Billancourt swój pierwszy automobil. W roku następnym Louis, wraz ze swoim starszym bratem Marcelem zarejestrowali firmę Les Freres Renault- Bracia Renault- produkująca czterokołowe pojazdy, wyposażone w jednocylindrowe silniki oraz skrzynię biegów.
Dowiedz się więcej o marce
 

Wrześniowe wyniki Renault we Francji

Na podstawie danych Renault|
null
© Renault
null

Marka Renault ma we Francji powody do radości: sprzedaż nie tylko okazała się wyższa od tej sprzed roku, to jeszcze jej dynamika znacznie przekroczyła wzrost dla całego rynku. Koncern ma też do zrealizowania dużo zamówień.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
W porównaniu z wolumenem za wrzesień 2012 liczba zarejestrowanych nad Sekwaną aut osobowych tego producenta podskoczyła aż o 19,3% do niecałych 32 900 egzemplarzy. Dla porównania, cały rynek urósł łącznie o 3,4% w stosunku rocznym.

Dzięki takiemu wynikowi marka Renault osiągnęła udział rynkowy w segmencie samochodów osobowych na poziomie nieco ponad 23,1%, co oznacza wzrost o około 3,1% w stosunku rocznym.

W rankingu najpopularniejszych modeli rynku francuskiego za wrzesień zdecydowanym liderem całego zestawienia jest znów Renault Clio IV. Producent samochodów z rombem na masce zdominował zresztą całe zestawienie TOP-5 dzięki dużej popularności aż czterech swoich modeli (wspomniane Clio oraz Twingo, Captur i Scenic).


Autor: Rafał Żaglewski
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama