/  /  /  / Ważny kontrakt flotowy Renault
Renault

Renault

Zmień
Historia marki Renault początek ma w roku 1898, kiedy to 20 letni Louis Renault wyprodukował w szopie, w miejscowości Billancourt swój pierwszy automobil. W roku następnym Louis, wraz ze swoim starszym bratem Marcelem zarejestrowali firmę Les Freres Renault- Bracia Renault- produkująca czterokołowe pojazdy, wyposażone w jednocylindrowe silniki oraz skrzynię biegów.
Dowiedz się więcej o marce
 

Ważny kontrakt flotowy Renault

Renault|
null
© Renault
null

Firmy Renault i Kone podpisały nowy europejski układ ramowy. Renault zostanie jednym z głównych dostawców floty 10 000 samochodów dla Kone (jeden z wiodących światowych producentów wind i schodów ruchomych).

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Przez okres trzech lat, licząc od 2013 r., Renault dostarczać będzie pełną gamę pojazdów dla zakładów Kone w kilku europejskich krajach.

Firma Kone wybrała Renault ze względu na szeroką gamę pojazdów tego producenta, w szczególności pojazdów elektrycznych, koszty użytkowania (TCO), a także jakość i zagęszczenie jego sieci handlowej.

Największa liczba pojazdów przeznaczona jest dla Francji, Rosji, Hiszpanii, Belgii i Szwecji.

Na mocy umowy Renault stanie się głównym dostawcą Kone we Francji z blisko 800 samochodami rocznie, które zostaną dostarczone w całości przez Renault Retail Group Nice.

30% tej floty stanowić będą samochody osobowe, a 70% pojazdy użytkowe. Na wybór Kone wpłynęło również istnienie Renault Tech, czyli sektora grupy stworzonego w 2008 r. i zajmującego się wyłącznie przerabianiem i indywidualizacją samochodów i akcesoriów. Kwestią najbardziej istotną będą samochody o niskich emisjach. Gama produktów zaczyna się od samochodów osobowych z segmentów A-D, a kończy na samochodach użytkowych i obejmuje samochody elektryczne.

Umowa będzie obowiązywała do końca roku 2015.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama