/  /  /  / Silniki Renault Energy F1 od roku 2014 w bolidach Caterham
Renault

Renault

Zmień
Historia marki Renault początek ma w roku 1898, kiedy to 20 letni Louis Renault wyprodukował w szopie, w miejscowości Billancourt swój pierwszy automobil. W roku następnym Louis, wraz ze swoim starszym bratem Marcelem zarejestrowali firmę Les Freres Renault- Bracia Renault- produkująca czterokołowe pojazdy, wyposażone w jednocylindrowe silniki oraz skrzynię biegów.
Dowiedz się więcej o marce
 

Silniki Renault Energy F1 od roku 2014 w bolidach Caterham

Renault|
null
© Renault
null

Renault będzie dostawcą silników dla Teamu Caterham F1 w roku 2014 i kolejnych latach. Przedłużenie umowy partnerskiej umożliwi Renault i Caterham kontynuację współpracy w Formule 1 przez trzy kolejne sezony.

Od przyszłego sezonu Caterham F1 będzie korzystać z silników Renault Energy F1, aby dostosować się do radykalnych zmian w przepisach technicznych. Będący połączeniem turbodoładowanej jednostki V6 z bezpośrednim wtryskiem i dwóch generatorów odzyskiwania energii ze spalin i układu hamulcowego, silnik Energy F1 czerpie moc zarówno z energii mechanicznej, jak i elektrycznej.

W fazie oddawania odzyskanej energii przez te systemy całkowita moc silnika będzie wyższa od mocy aktualnego silnika V8, przy równoczesnym zwiększeniu o 35% efektywności energetycznej, w celu spełnienia wymagań nowych przepisów technicznych i regulaminów sportowych, czyli zużycia paliwa poniżej 100 kg/h i maksimum 100 kg paliwa na jeden wyścig.

Brytyjsko-malezyjski zespół i francuski producent współpracują ze sobą od początku sezonu 2011 mistrzostw świata Formuły 1. Od tej właśnie daty bolidy teamu Caterham są napędzane silnikami V8 Renault RS27.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama