/  /  /  / Sierpniowe wyniki sprzedaży Renault we Francji
Renault

Renault

Zmień
Historia marki Renault początek ma w roku 1898, kiedy to 20 letni Louis Renault wyprodukował w szopie, w miejscowości Billancourt swój pierwszy automobil. W roku następnym Louis, wraz ze swoim starszym bratem Marcelem zarejestrowali firmę Les Freres Renault- Bracia Renault- produkująca czterokołowe pojazdy, wyposażone w jednocylindrowe silniki oraz skrzynię biegów.
Dowiedz się więcej o marce
 

Sierpniowe wyniki sprzedaży Renault we Francji

Renault|
null
© Renault
null

Sierpniowe wyniki sprzedaży na rynku francuskim są potwierdzeniem sukcesu, z jakim spotkały się nowej generacji modele marki Renault takie jak Clio 4 oraz miejski crossover Captur.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
W sierpniu na rodzimym rynku francuskim marka Renault osiągnęła udział w segmencie samochodów osobowych na poziomie 19%, co oznacza wzrost o 2,8% w stosunku rocznym. W porównaniu z wolumenem w sierpniu 2012 sprzedaż zwiększyła się o 4,6%. Warto dodać, że dla porównania cały rynek zanotował spadek rejestracji o 10,9%.

Podobnie jak w poprzednich miesiącach, liderem na rynku francuskim było Renault Clio, które zajęło pierwsze miejsce w rankingu sierpniowym oraz narastająco od stycznia bieżącego roku.

Po prawie 5 miesiącach od wprowadzenia do sprzedaży liderem miejskich modeli crossover we Francji jest Renault Captur, który podobnie jak Clio IV opiera się na nowym języku stylistycznym francuskiej marki.

Pierwsze miejsce w swoim segmencie zajmują ponadto na rynku francuskim takie modele Renault jak Twingo, wspomniane Clio oraz Megane i Scenic.

Rynkowe nowości marek francuskich 2013/2014

Warto dodać, żer firmowany logo siostrzanej marki model Dacia Sandero był w sierpniu na pierwszym miejscu w rankingu sprzedaży samochodów dla osób prywatnych we Francji.

W segmencie lekkich pojazdów użytkowych marka Renault zwiększyła swój udział rynkowy we Francji o 1% do łącznie prawie 30,5%. Dla porównania, akurat ten sektor rynkowy we Francji zanotował w sierpniu rekordowo słaby wynik (nieco ponad 18 000 sztuk), który okazał się gorszy od tego sprzed roku o 5,8%.


Autor: Rafał Żaglewski
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama