/  /  /  / Poślizg w opinii polskich kierowców
Renault

Renault

Zmień
Historia marki Renault początek ma w roku 1898, kiedy to 20 letni Louis Renault wyprodukował w szopie, w miejscowości Billancourt swój pierwszy automobil. W roku następnym Louis, wraz ze swoim starszym bratem Marcelem zarejestrowali firmę Les Freres Renault- Bracia Renault- produkująca czterokołowe pojazdy, wyposażone w jednocylindrowe silniki oraz skrzynię biegów.
Dowiedz się więcej o marce
 

Poślizg w opinii polskich kierowców

Szkoła Jazdy Renault|
null
© SJR
null

Ilu Polaków musiało radzić sobie w sytuacji poślizgu na drodze? Jak wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie Szkoły Jazdy Renault, aż 37% kierowców przynajmniej raz wpadło w poślizg prowadząc samochód po mokrej nawierzchni. Prawie co piąty doświadczył tego wielokrotnie.

"Większość kierujących pojazdami charakteryzuje zawyżona samoocena. Myślą, że są dobrymi kierowcami i poradzą sobie w każdej sytuacji na drodze. Niestety, pytania o wiedzę lub testy praktyczne pokazują, że tak nie jest - podkreśla Zbigniew Weseli, dyrektor Szkoły Jazdy Renault.

Z badań wynika, że mężczyźni znacznie częściej wpadają w poślizg niż kobiety (44% w porównaniu do 25%). "Zarówno z badań, jak i wieloletniego doświadczenia wynika, że mężczyźni jeżdżą bardziej agresywnie i mają więcej pewności siebie. Prawdopodobnie dlatego częściej doświadczają niebezpiecznych sytuacji na drodze - wyjaśniają trenerzy Szkoły Jazdy Renault.

O skłonności do nerwowych zachowań części kierowców może też świadczyć fakt, że np. aż 37% spośród osób, które przekraczają dozwolony limit prędkości z powodu zbyt wolnej jazdy innych kierowców, wpadło w poślizg wielokrotnie. Dane pokazują również, że 65% spośród tych, którzy w ogóle przyznają się do przekraczania prędkości, wpadło w poślizg przynajmniej raz.

Jednocześnie 68% osób, które deklarują, że nigdy nie przekraczają limitów prędkości, nigdy też nie wpadło w poślizg.

"Z wyników badania tworzy się pewien obraz postaw na drodze i konsekwencji tych postaw. Więcej brawury i nerwów to więcej niebezpiecznych sytuacji w ruchu drogowym. Szczególnie w zbliżającym się okresie podróży świątecznych kierowcy powinni kierować się rozsądkiem, a nie emocjami - radzą specjaliści od bezpiecznej jazdy.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama