/  /  /  / Odjazdowe autko od Renault. Pod maską 320 koni [VIDEO]
Renault

Renault

Zmień
Historia marki Renault początek ma w roku 1898, kiedy to 20 letni Louis Renault wyprodukował w szopie, w miejscowości Billancourt swój pierwszy automobil. W roku następnym Louis, wraz ze swoim starszym bratem Marcelem zarejestrowali firmę Les Freres Renault- Bracia Renault- produkująca czterokołowe pojazdy, wyposażone w jednocylindrowe silniki oraz skrzynię biegów.
Dowiedz się więcej o marce
 

Odjazdowe autko od Renault. Pod maską 320 koni [VIDEO]

Renault|
null
© Renault
nullnull

Z okazji Grand Prix Monako marka Renault prezentuje Twin'Run. Ten ciekawy projekt koncepcyjny reprezentujący segment aut miejskich kultywuje sportowe tradycje marki i zamiłowanie do sportów samochodowych, a jednocześnie stanowi hołd dla kultowych modeli R5 Turbo oraz Clio V6.

Twin’Run w naturalny sposób wpisuje się w linię samochodów koncepcyjnych ilustrujących strategię designu marki Renault. Prestiżowy przód, nakreślony z rozmachem wokół logo, nawiązuje do nowej stylistyki aut Renault.

Jak zapowiada francuski koncern, koncepcyjny Twin'Run zapowiada stylistykę przyszłego małego samochodu miejskiego Renault.

Twin'Run jest wyposażone w 3,5-litrowy silnik V6 opracowany przez Alians Renault-Nissan, znajdujący się na wyposażeniu modeli Espace, Laguna i Latitude, używany również podczas wyścigów w Megane Trophy.

Ustawiony wzdłużnie w centralnym położeniu z tyłu, ten 6-cylindrowy silnik widlasty o pojemności 3498 cm3 rozwija moc 320 KM przy 6800 obr./min. oraz osiąga moment obrotowy 380 Nm przy 4850 obr./min.

Żywiołowy i mocny już od najniższych obrotów silnik V6 o rasowym pomruku zapewnia płynne przyspieszenie i doskonały napęd na zakrętach oraz w fazie wchodzenia na obroty.
Silnik V6 współpracuje z 6-biegową skrzynią sekwencyjną SADEV, wyposażoną w samoblokujący mechanizm różnicowy, ułatwiający Twin'Run wchodzenie w zakręty i ich pokonywanie.

Dwutarczowe metalowe sprzęgło zostało przejęte wprost ze świata sportów samochodowych.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama