/  /  /  / Nowy prezes Renault Trucks
Renault

Renault

Zmień
Historia marki Renault początek ma w roku 1898, kiedy to 20 letni Louis Renault wyprodukował w szopie, w miejscowości Billancourt swój pierwszy automobil. W roku następnym Louis, wraz ze swoim starszym bratem Marcelem zarejestrowali firmę Les Freres Renault- Bracia Renault- produkująca czterokołowe pojazdy, wyposażone w jednocylindrowe silniki oraz skrzynię biegów.
Dowiedz się więcej o marce
 

Nowy prezes Renault Trucks

Renault Trucks|
null
null

Od 1 stycznia stanowisko prezesa Renault Trucks przejmuje Bruno Blin. Wcześniej funkcję tą pełnił Heinz-Jurgen Low, który w listopadzie złożył rezygnację.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Peter Karlsten, wiceprezes Grupy Volvo jednocześnie zarządzający sprzedażą w EMEA, tak komentuje ostatnie zmiany w zarządzie: "Zmiany w Renault Trucks należy postrzegać w szerszym kontekście, ponieważ jest to jedna z marek wchodzących w skład restrukturyzowanej Grupy Volvo. Ten proces obejmuje też cały segment pojazdów ciężarowych tak, aby każda marka mogła w pełni wykorzystać swój potencjał. W czerwcu odnowimy całą gamę pojazdów Renault Trucks, co z pewnością przyczyni się do umocnienia pozycji marki na rynku. Po wprowadzeniu wszystkich zmian i całkowitym odnowieniu gamy Renault Trucks będzie jeszcze silniejszą i bardziej konkurencyjną marką niż dotychczas".

"Bruno Blin rozpoczął karierę w naszej firmie w 1999 roku. Od 2004 pracował w Trucks Technology, gdzie kierował działem ds. zakupów. Posiada bardzo bogate doświadczenie w pracy na globalnym rynku, wiele lat spędził za granicą. W dotychczasowej pracy udowodnił swoje doskonałe cechy przywódcze i umiejętność radzenia sobie z dużymi zmianami w międzynarodowych organizacjach - zapewnia Peter Karsten.

W przeciągu ostatnich 5 lat Grupa Volvo zainwestowała w Renault Trucks ponad 2 mld EUR. "Renault Trucks ma ogromny potencjał i wierzymy, że odegra istotną rolę w naszej grupie - podsumowuje Karlsten.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama