/  /  /  / Informacja na temat produkcji nowego Renault Clio
Renault

Renault

Zmień
Historia marki Renault początek ma w roku 1898, kiedy to 20 letni Louis Renault wyprodukował w szopie, w miejscowości Billancourt swój pierwszy automobil. W roku następnym Louis, wraz ze swoim starszym bratem Marcelem zarejestrowali firmę Les Freres Renault- Bracia Renault- produkująca czterokołowe pojazdy, wyposażone w jednocylindrowe silniki oraz skrzynię biegów.
Dowiedz się więcej o marce
 

Informacja na temat produkcji nowego Renault Clio

Nowe Renault Clio prezentowane na wystawie Paryż 2012
© Samar/Władysław Adamczyk
Nowe Renault Clio prezentowane na wystawie Paryż 2012

W komunikacie wydanym w ubiegły piątek Renault potwierdza to, że produkcja modelu Renault Clio nowej generacji odbywać się będzie równolegle w zakładach Flins (Francja) oraz w Bursa (Turcja).

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
W tym momencie Renault nie jest jednak w stanie podać żadnych liczb dotyczących udziału każdej z fabryk w łącznym wolumenie produkcji nowego Clio.

W zakładach Flins moce produkcyjne zostaną przeznaczone na produkcję modelu Clio IV oraz oferującego napęd elektryczny modelu Renault Zoe (w zależności od popytu).
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama