/  /  /  / Dlaczego Polacy jeżdżą za szybko
Renault

Renault

Zmień
Historia marki Renault początek ma w roku 1898, kiedy to 20 letni Louis Renault wyprodukował w szopie, w miejscowości Billancourt swój pierwszy automobil. W roku następnym Louis, wraz ze swoim starszym bratem Marcelem zarejestrowali firmę Les Freres Renault- Bracia Renault- produkująca czterokołowe pojazdy, wyposażone w jednocylindrowe silniki oraz skrzynię biegów.
Dowiedz się więcej o marce
 

Dlaczego Polacy jeżdżą za szybko

SJR|
null
© Renault
null

Z badań opinii społecznej przeprowadzonych na zlecenie Szkoły Jazdy Renault wynika, że kierowcy w Polsce najczęściej przekraczają dozwolony limit prędkości przez nieuwagę.

Jednocześnie 13% jako powód podaje obawę przed spóźnieniem do pracy lub na spotkanie. Tyle samo kierowców ma swoje zdanie na temat limitów i przyśpiesza, gdy uznaje je za nieuzasadnione we własnej ocenie.

"Każdą podróż należy zaplanować. Kierowca nie może cenić punktualności bardziej niż życia swojego i innych uczestników ruchu, gdy zbyt późno wyszedł z domu - podkreśla Zbigniew Weseli, dyrektor Szkoły Jazdy Renault. "Także nieuwaga nie może być usprawiedliwieniem. Każdy samochód wyposażony jest w prędkościomierz w celu obserwacji bieżącej prędkości. Korzystajmy z tej możliwości".

Co ósmy Polak jako powód przekraczania prędkości podaje zbyt wolną jazdę innych kierowców, przy czym częściej jest to wymówka dla mężczyzn (18%) niż kobiet (6%).

"Często zbyt wolna jazda oznacza, że kierowca przed nami jedzie zgodnie z obowiązującym w danym miejscu limitem prędkości. Takie limity ustalane są przez specjalistów na podstawie wielu zebranych informacji i mają służyć podniesieniu bezpieczeństwa. Zawsze warto o tym pamiętać zanim niepotrzebnie i nerwowo zareagujemy - wyjaśniają trenerzy Szkoły Jazdy Renault.

Jest też grupa kierowców, którzy nie są w stanie podać przyczyny (13%) oraz takich, którzy po prostu lubią jeździć szybko (8%). "Tych kierowców najtrudniej przekonać do zmiany nawyków - dodają specjaliści.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama