/  /  /  / Auta najczęściej kupowane w Hiszpanii
Renault

Renault

Zmień
Historia marki Renault początek ma w roku 1898, kiedy to 20 letni Louis Renault wyprodukował w szopie, w miejscowości Billancourt swój pierwszy automobil. W roku następnym Louis, wraz ze swoim starszym bratem Marcelem zarejestrowali firmę Les Freres Renault- Bracia Renault- produkująca czterokołowe pojazdy, wyposażone w jednocylindrowe silniki oraz skrzynię biegów.
Dowiedz się więcej o marce
 

Auta najczęściej kupowane w Hiszpanii

null
© Renault
null

W okresie od stycznia do października najchętniej kupowanym modelem na rynku nowych aut w Hiszpanii jest Renault Megane. Samochód w wersji nadwoziowej hatchback oraz kombi powstaje w hiszpańskiej Palencji.

Rynek motoryzacyjny w Hiszpanii pogrążony jest obecnie w głębokim kryzysie i zdaniem niezależnych obserwatorów trudno w najbliższym czasie oczekiwać oznak trwałej poprawy koniunktury. Nie znaczy to jednak, że analiza aktualnych danych sprzedażowych nie przynosi kilku ciekawych obserwacji.

Jak wynika z danych stowarzyszenia branżowego ANFAC, w okresie styczeń-październik najchętniej kupowanym modelem na hiszpańskim rynku nowych aut było Renault Megane. Samochód wytwarzany w zakładach Renault Group w hiszpańskiej Palencji uzyskał ponad 26 000 rejestracji, wyprzedzając drugiego w statystykach Citroena C4 (24 000 egzemplarzy).

Dopiero na trzecim miejscu listy plasuje się najpopularniejsze auto rodzimej marki SEAT, czyli Ibiza (21 000 sztuk). Na pozycji ósmej rankingu TOP-10 znajdziemy natomiast kompaktowego Seata Leona (13 600 sztuk), który właśnie doczekał się premiery rynkowej samochodu po głębokich zmianach generacyjnych. Nowy SEAT Leon uzyskał w tym tygodniu pięć gwiazdek w testach zderzeniowych Euro NCAP.

Gdzie powstają modele marki SEAT

Tymczasem na wysokim, czwartym miejscu listy przebojów rynku TOP-10 w Hiszpanii znalazł się przedstawiciel modnego segmentu crossoverów, czy Nissan Qashqai (18 900 sztuk).

Mająca silne związki z Półwyspem Iberyjskim marka Volkswagen ma w zestawieniu TOP-10 aż dwóch reprezentantów. Są nimi Volkswagen Golf (miejsce piąte; 16 100 sztuk) oraz Polo (miejsce szóste; 15 300 sztuk).

W rankingu marek pierwsza trójka największych sprzedawców nowych aut na rynku hiszpańskim to kolejno Volkswagen (54 600 sztuk) oraz Peugeot i SEAT. Renault zajmuje w tej statystyce piąte miejsce z wynikiem ponad 44 700 egzemplarzy.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama