/  /  /  / Alians Renault-Nissan pod rękę z Mitsubishi
Renault

Renault

Zmień
Historia marki Renault początek ma w roku 1898, kiedy to 20 letni Louis Renault wyprodukował w szopie, w miejscowości Billancourt swój pierwszy automobil. W roku następnym Louis, wraz ze swoim starszym bratem Marcelem zarejestrowali firmę Les Freres Renault- Bracia Renault- produkująca czterokołowe pojazdy, wyposażone w jednocylindrowe silniki oraz skrzynię biegów.
Dowiedz się więcej o marce
 

Alians Renault-Nissan pod rękę z Mitsubishi

null
© Renault
null

Alians Renault-Nissan i Mitsubishi Motors Corporation zamierzają podjąć działania w celu przeanalizowania możliwości realizacji nowych projektów obejmujących wspólne produkty, technologie i wykorzystanie mocy produkcyjnych. Uzgodniono możliwość rozszerzenia strategicznej współpracy Nissana i Mitsubishi Motors na Alians Renault-Nissan.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Koncerny Nissan i Mitsubishi Motors planują ekspansję istniejącej spółki joint-venture NMKV w celu opracowania i wprowadzenia na rynek światowy nowego samochodu osobowego z segmentu małych aut, w tym wersji z napędem elektrycznym. Samochód ma zostać zaprojektowany z wykorzystaniem stworzonej wspólnie płyty podłogowej Kei-Car, popularnej na rynku japońskim.

Szczegóły dotyczące produktów, całości produkcji i rynków docelowych zostaną ogłoszone w późniejszym terminie.

Alians Renault-Nissan i Mitsubishi Motors Corporation potwierdziły ponadto zamiar wspólnego wykorzystania technologii i środków wytwórczych do produkcji pojazdów z napędem elektrycznym i płyt podłogowych najnowszej generacji. Koncerny Renault, Nissan i Mitsubishi Motors są pionierami w zakresie wprowadzania na rynek produkowanych na masową skalę samochodów o zerowej emisji CO2.

Na podstawie kierunku rozmów podjętych przez firmy Renault i Mitsubishi Motors należy się spodziewać, że pierwsze dwa modele sedanów zostaną wprowadzone na rynek pod marką Mitsubishi w oparciu o auta z gamy Renault.

Kolejne, uzupełniające badania możliwości współpracy w ramach innych projektów zostaną podjęte na dalszym etapie rozmów.
•    Pierwszy sedan byłby przeznaczony na rynek segmentu D Stanów Zjednoczonych i Kanady. Produkcja zostanie powierzona południowokoreańskiemu zakładowi Renault-Samsung w Busan.
•    Drugi sedan ma trafić na światowy rynek segmentu C. Decyzja na temat wyboru zakładu produkcyjnego nie została dotychczas podjęta, rozmowy trwają.

Carlos Ghosn, prezes Aliansu Renault-Nissan, oświadczył: "Koncerny Nissan i Mitsubishi Motors prowadziły w przeszłości współpracę z korzyścią dla obu stron. Najnowszym wspólnym sukcesem było utworzenie spółki joint-venture dla potrzeb wprowadzenia na rynek japoński modeli Kei-Car. Cieszą mnie działania na rzecz rozszerzenia współpracy, otwierające nowe możliwości dla firmy Renault, nie mówiąc o dalszym owocnym wykorzystaniu współpracy pomiędzy Nissanem a Mitsubishi Motors".

Osamu Masuko, prezes Mitsubishi Motors Corporation, powiedział: "Zrealizowaliśmy wspólnie z firmą Nissan szereg zakończonych sukcesem projektów; Mitsubishi Motors cieszy się na możliwość odnowienia współpracy z Nissanem i z firmą Renault. Nowe możliwości są niezbitym dowodem wiary w powodzenie przedsięwzięć realizowanych wspólnie przez firmy Mitsubishi Motors i Nissan. Mitsubishi Motors pragnie wyrazić nadzieję, że kolejne projekty z udziałem Aliansu Renault-Nissan przyniosą nam wszystkim korzyści".

Nissan i Mitsubishi Motors są współwłaścicielami spółki joint-venture NMKV, utworzonej w czerwcu 2011 roku dla potrzeb zaprojektowania modeli Kei-Car dla obu marek. Sprzedaż pierwszych aut (Nissan Dayz i Mitsubishi eK) rozpoczęto w Japonii w roku bieżącym. Dostawy samochodów obu marek zapewnia japoński zakład Mitsubishi Mizushima.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama