/  /  /  /  / Renault Thalia może mieć usterkę
Renault Thalia

Renault Thalia

Zmień
SegmentGrupa podstawowa / Klasa Małe
Emisja CO2-
Żużycie paliwa-
 

Renault Thalia może mieć usterkę

UOKIK|

Jak poinformowała firma Renault Polska, wybrane egzemplarze modelu Renault Thalia mogą ewentualnie mieć usterkę fabryczną i w związku z tym zdecydowano się na ogłoszenie w naszym kraju prewencyjnej akcji serwisowej.

Według informacji przekazanej do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów przez firmę Renault Polska, w niektórych egzemplarzach modelu Renault Thalia (auta wyprodukowane w okresie od 08/11/2010 do 23/02/2011 w fabryce w Bursa/Turcja) istnieje potencjalnie możliwość pęknięcia śrub mocujących kolumny kierownicy.

W czasie procesu produkcyjnego zastosowano śruby samogwintujące zamiast śrub M8x25. W przypadku pęknięcia śruby może to spowodować utratę punktu mocowania kolumny kierownicy. To z kolei wiąże się potencjalnie z ryzykiem utraty panowania nad pojazdem i nieprawidłowego zadziałania poduszki powietrznej kierowcy w trakcie ewentualnego zderzenia.

Na rynku polskim sprzedano łącznie 290 egzemplarzy modelu Renault Thalia (lista numerów VIN patrz link).

Generalny importer poinformuje właścicieli samochodów listem poleconym o prowadzonej akcji naprawczej i konieczności zgłoszenia się do punktu serwisowego w celu dokonania wymiany śrub mocujących kolumnę kierownicy, o ile zajdzie taka potrzeba.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama