/  /  /  /  / Renault Scenic celuje w lidera segmentu
Renault Scenic

Renault Scenic

Zmień
SegmentVany / Klasa Niższa Średnia
Emisja CO2-
Żużycie paliwa-
 

Renault Scenic celuje w lidera segmentu

Renault|
null
© Renault
nullnullnullnullnullnull

Powód restylingu flagowych kompaktowych vanów z gamy Renault jest bardzo prosty: coraz ostrzejsza konkurencja w tym nieustannie podgryzanym przez crossovery i SUV-y segmencie oraz jasno określony cel, jakim jest zachowanie pozycji lidera i przywrócenie modelowi jego atrakcyjności.

"Czasy, w których Scenic, będący zalążkiem tego segmentu, był jedynym kompaktowym vanem na rynku, bezpowrotnie minęły. Obecnie o palmę pierwszeństwa na tym polu konkuruje z nim co najmniej piętnaście innych modeli. Stąd konieczność utrzymania się na pierwszym miejscu pod względem atrakcyjności, aby nasi klienci nie dali się skusić innym markom - tłumaczy Yves Bazin, szef działu marketingu produktu Renault Scenic.

Pionier tego segmentu ma już na swoim koncie spory kawał historii. Scenic, pierwszy cieszący się sukcesem kompaktowy van, powstał w 1996 roku. Do dziś powstały trzy kolejne generacje tego modelu, osiągając łączną liczbę niemal 4 mln sprzedanych egzemplarzy, z których wszystkie zeszły z linii produkcyjnej fabryki w Douai na północy Francji.

Oto Renault Scenic gama 2012

Pierwsza generacja była bez wątpienia najbardziej znacząca, z 2 mln egzemplarzy sprzedanych w latach 1996-2003. Model ten został w 1997 roku nagrodzony tytułem Samochodu Roku. Druga generacja tego modelu trafiła do sprzedaży z początkiem 2003 roku i została wzbogacona o wersję Grand Scenic (1 500 000 sprzedanych egzemplarzy).

W 2009 r. obydwie wersje nadwoziowe zostały odnowione, dając początek trzeciej generacji tego modelu, sprzedanej do dziś w ilości blisko 450 000 egzemplarzy.

Cel przyświecający Renault Scenic Gama 2012 jest jasny: chodzi o zachowanie pozycji lidera w swoim segmencie i kontynuowanie pięknej historii vanów.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama

Najnowsze wiadomości - Renault Scenic