/  /  /  /  / Elektryczne auta Renault wchodzą na polski rynek
Renault Scenic

Renault Scenic

Zmień
SegmentVany / Klasa Niższa Średnia
Emisja CO2-
Żużycie paliwa-
 

Elektryczne auta Renault wchodzą na polski rynek

Renault Polska|
null
© Renault
nullnullnullnull

Renault wprowadza na polski rynek we wrześniu dwa modele w 100% elektrycznych aut: Renault Fluence Z.E. oraz Renault Kangoo Z.E. Produkty te wypełniają istotną lukę na naszym rynku.

Aż 88% Polaków uważa, że samochody elektryczne to przyszłość motoryzacji, a 74% nie ma obaw związanych z tymi samochodami. Polacy twierdzą też, że na rozwój tych aut na naszym rynku ma wpływ zaangażowanie instytucji państwowych.

Wyniki badania przeprowadzonego na zlecenie Renault Polska przez TNS Polska zaprezentowano podczas oficjalnej premiery pierwszych wprowadzanych na polski rynek elektrycznych modeli Renault: Fluence Z.E. oraz Kangoo Z.E.

Powyższe modele te wypełniają istotną lukę na naszym rynku: Fluence Z.E. to pierwszy pełnowymiarowy, prestiżowy, a jednocześnie rodzinny samochód elektryczny w Polsce, a Kangoo Z.E. to pierwszy elektryczny samochód dostawczy dostępny w naszym kraju.

Powyższe modele te wypełniają istotną lukę na naszym rynku: Fluence Z.E. to pierwszy pełnowymiarowy, prestiżowy, a jednocześnie rodzinny samochód elektryczny w Polsce, a Kangoo Z.E. to pierwszy elektryczny samochód dostawczy dostępny w naszym kraju.

Jak zapowiada generalny importer Renault, model Renault Fluence Z.E. będzie kosztował w Polsce od 109 990 zł, natomiast cena wyjściowa Kangoo Z.E. została ustalona na 79 900 zł.

Renault, wprowadzając na polski rynek dwa modele samochodów elektrycznych, oferuje jednocześnie innowacyjny sposób zakupu. „One stop shopping” obejmuje zakup pojazdu, wynajem baterii, finansowanie, ubezpieczenie oraz instalację skrzynek Wall-Box do domowego ładowania.

Oferta wynajmu baterii pozwala na obniżenie ceny sprzedaży samochodu, gdyż akumulator jest istotnym elementem wpływającym na koszty produkcji auta.

W spotkaniu zorganizowanym wczoraj przez Renault Polska oraz RWE Polska uczestniczył wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak, który podkreślił znaczenie aut elektrycznych dla rozwoju rynku motoryzacji i energetyki w Polsce.

W celu upowszechniania mobilności elektrycznej Renault Polska i RWE Polska nawiązały współpracę, w ramach której RWE dostarczy stacje do ładowania samochodów elektrycznych. Firma RWE zaproponowała dwa urządzenia odpowiadające na potrzeby posiadaczy elektrycznych aut i koncesjonerów Renault w Polsce: Wall-Box dostępny w trzech wariantach mocy oraz stację wolnostojącą dostępną w dwóch wariantach mocy.

Urządzenie Wall-Box to domowa stacja ładowania, która umożliwia ładowanie samochodów elektrycznych na prywatnych posesjach i miejscach parkingowych. Ta naścienna stacja ładowania pozwoli ładować samochód w czasie, kiedy nie jest używany, np. w nocy. Wall-Box może zostać podłączony do instalacji elektrycznej, np. domu, bloku mieszkalnego czy biurowca.

W urządzeniach proponowanych przez RWE wykorzystywane jest standardowe gniazdo Mennekes. Ten rodzaj podłączenia został zatwierdzony przez Międzynarodową Komisję Elektrotechniczną (IEC), która tworzy międzynarodowe standardy elektrotechniczne.

Dzięki podłączeniu Mennekes wymiana samochodu na nowy nie będzie generowała dodatkowych kosztów.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama

Najnowsze wiadomości - Renault Scenic