/  /  /  /  / Odjazdowe autko od Renault. Pod maską 320 koni [VIDEO]
Renault Scenic

Renault Scenic II

Zmień
SegmentVany / Klasa Niższa Średnia
Emisja CO2-
Żużycie paliwa-
 

Odjazdowe autko od Renault. Pod maską 320 koni [VIDEO]

Renault|
null
© Renault
nullnull

Z okazji Grand Prix Monako marka Renault prezentuje Twin'Run. Ten ciekawy projekt koncepcyjny reprezentujący segment aut miejskich kultywuje sportowe tradycje marki i zamiłowanie do sportów samochodowych, a jednocześnie stanowi hołd dla kultowych modeli R5 Turbo oraz Clio V6.

Twin’Run w naturalny sposób wpisuje się w linię samochodów koncepcyjnych ilustrujących strategię designu marki Renault. Prestiżowy przód, nakreślony z rozmachem wokół logo, nawiązuje do nowej stylistyki aut Renault.

Jak zapowiada francuski koncern, koncepcyjny Twin'Run zapowiada stylistykę przyszłego małego samochodu miejskiego Renault.

Twin'Run jest wyposażone w 3,5-litrowy silnik V6 opracowany przez Alians Renault-Nissan, znajdujący się na wyposażeniu modeli Espace, Laguna i Latitude, używany również podczas wyścigów w Megane Trophy.

Ustawiony wzdłużnie w centralnym położeniu z tyłu, ten 6-cylindrowy silnik widlasty o pojemności 3498 cm3 rozwija moc 320 KM przy 6800 obr./min. oraz osiąga moment obrotowy 380 Nm przy 4850 obr./min.

Żywiołowy i mocny już od najniższych obrotów silnik V6 o rasowym pomruku zapewnia płynne przyspieszenie i doskonały napęd na zakrętach oraz w fazie wchodzenia na obroty.
Silnik V6 współpracuje z 6-biegową skrzynią sekwencyjną SADEV, wyposażoną w samoblokujący mechanizm różnicowy, ułatwiający Twin'Run wchodzenie w zakręty i ich pokonywanie.

Dwutarczowe metalowe sprzęgło zostało przejęte wprost ze świata sportów samochodowych.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama

Najnowsze wiadomości - Renault Scenic