/  /  /  /  / Rynkowe nowości marek francuskich 2013/2014
Renault Megane

Renault Megane Generation

Zmień
SegmentGrupa podstawowa / Klasa Niższa Średnia
Emisja CO2-
Żużycie paliwa-
 

Rynkowe nowości marek francuskich 2013/2014

null
© Materiały prasowe
nullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnull

Trzeba przyznać, że klienci francuskich firm Citroen, Peugeot oraz Renault w tym roku nie mogą narzekać na brak nowości. Uwagę zwraca m.in. Renault oraz Peugeot, które prawie jednocześnie wprowadziły na rynek po jednym miejskim modelu SUV: Renault Captur oraz Peugeot 2008.

Oto nowości modelowe wprowadzone na polski rynek przez poszczególne marki francuskie od stycznia bieżącego roku lub ewentualnie modele, których ceny są już znane na polskim rynku:

CITROEN
- Citroen C-Elysee
- Citroen DS3 Cabrio
- Citroen C4 Aircross
- nowy Citroen C4 Picasso
- nowy Citroen Grand C4 Picasso
PEUGEOT
- Peugeot 301
- Peugeot RCZ restylizacja
- Peugeot 208 GTi
- Peugeot 2008

Podczas wrześniowych targów we Frankfurcie główną atrakcją na stoisku marki był zupełnie nowy Peugeot 308 po zmianach generacyjnych. Samochód ma już polski cennik (patrz TUTAJ), a premiera handlowa spodziewana jest już w przyszłym miesiącu.

Mierzący teraz tylko 4,25 m długości, Peugeot 308 w nowym wcieleniu powstał w oparciu o zupełnie nową platformę modułową grupy PSA Peugeot Citroen (EMP2). Aby móc mierzyć się z najlepszymi w segmencie, jak np. VW Golfem 7, ogromny akcent położono na takie aspekty jak dbałość o szczegóły, wysoka jakość postrzegalna zastosowanych materiałów i wykończenia, czytelny układ deski rozdzielczej z ekranem dotykowym o przekątnej 9,7 cala oraz intuicyjna obsługa.

Czemu nowy Peugeot 308 to nie Peugeot 309?

Równocześnie francuski koncern zdecydował się na istotną modernizację modeli Peugeot 3008 oraz Peugeot 5008. Polska premiera handlowa obu modeli to przełom końca 2013/początek 2014.

RENAULT
- Renault Fluence restylizacja
- nowe Renault Clio Grandtour
- Renault Scenic/Grand Scenic restylizacja
- Renault Kangoo restylizacja
- Renault Captur
- rozszerzenie gamy modeli elektrycznych
- Renault Koleos restylizacja

Z okazji frankfurckiej wystawy IAA 2013 marka Renault przedstawiła ciekawie zapowiadającą się gamę kompaktowego Renault Megane po restylizacji (patrz TUTAJ). Jak zapowiada generalny importer, oficjalna premiera nowej wersji Megane w polskich salonach przewidywana jest na początku przyszłego roku.


Autor: Rafał Żaglewski
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama

Najnowsze wiadomości - Renault Megane