/  /  / Megane Generation
Renault Megane

Renault Megane Generation

Zmień
SegmentGrupa podstawowa / Klasa Niższa Średnia
Emisja CO2-
Żużycie paliwa-
 
Megane, to rodzina samochodów osobowych Renault, należących do segmentu C, samochodów typu kompakt, która debiut rynkowy odnotowała w roku 1995, zastępując model 19. Nowy produkt Renault korzystał obficie z technologii zastosowanej  w poprzedniku, dziedzicząc po nim zmodyfikowaną płytę oraz zawieszenie. Megane stanowiło bardzo szeroką gamę aut kompaktowych. Po początkowych wersjach hatchback, pięcio i trzydrzwiowej (zwanej coupe), do sprzedaży trafiły: van o nazwie Scenic, pierwszy w klasie samochód o tego typu nadwoziu, sedan, kombi oraz kabrio. Popularna linia aut została w 1999 roku odświeżona poprzez zmianę elementów stylistycznych nadwozia i wnętrza. W 2002 roku zaprezentowano zupełnie nową rodzinę Megane, której wygląd nawiązywał do ekskluzywnego Avantime. Było to również pierwsze auto tej klasy, które w testach zderzeniowych EuroNCAP uzyskało wynik pięciu gwiazdek. W gamie modelu rocznik 2002 ponownie znaleźć można było szeroką gamę nadwozi: dwu i pięciodrzwiowe hatchbacki, kombi, sedana oraz nadwozie cabrio, wyposażone w składany twardy dach.

W 2008 zaprezentowana została nowa wersja modelu Megane. Dostępne są cztery wersje nadwoziowe: trzy i pięciodrzwiowy hatchback , kombi o nazwie Grand Tour oraz CC, czyli Cabrio z automatycznie składanym, twardym dachem. Jednak wersja hatchback 5d dostępna jest również w tańszym wariancie, o nazwie Generation, przeznaczonym na rynki wschodnioeuropejskie, produkowanym w Tureckiej miejscowości Bursa. Auto różni się od Megane III detalami w wykończeniu wnętrza, oraz na zewnątrz samochodu, jak również dostępnymi opcjami wyposażenia. Wszelkie wymiary auta pozostały niezmienne w stosunku do wersji droższej, auto mierzy zatem 4295mm długości, 1471mm wysokości oraz 1808mm szerokości. Sylwetka auta jest dynamiczna i agresywna. Tym co odróżnia wersję Generation od swoich droższych krewnych, są czarne obudowy lusterek w podstawowych modelach.

Do wyposażenia seryjnego z zakresu bezpieczeństwa czynnego należą układy ABS, zapobiegający blokowaniu się kół podczas hamowania oraz kontrola stabilności toru jazdy. Renault przyzwyczaiło w ostatnich latach swoich klientów, że dba o bezpieczeństwo bierne podróżujących  samochodami Renault. Tak też jest w tym przypadku. Megane Generation wyposażone jest w poduszki powietrzne  czołowe i boczne dla podróżujących z przodu oraz w kurtyny powietrzne chroniące pasażerów zarówno przednich jak i tylnych siedzeń. Ponadto, seryjne wyposażenie obejmuje system ISOFIX, służący do mocowania fotelika dziecięcego.

Konkurentami Megane Generation są takie auta, jak Citroen C4, Fiat Bravo, Ford Focus, Kia Cee'd, Mazda 3, Nissan Tiida, Opel Astra IV, Toyota Corolla, czy Volkswagen Golf.
 

Megane Generation najczęściej porównywany z

Reklama