/  /  /  /  / 100-tysięczne auto dostawcze z SoVAB
Renault Master

Renault Master

Zmień
SegmentŚrednie dostawcze / VanŚrednie dostawcze / Podwozie
Cena115 743 zł - 170 970 zł (aktualizacja: 2017-06-06)123 184 zł - 161 376 zł (aktualizacja: 2017-06-06)
Emisja CO2186 g/km - 257 g/km196 g/km - 257 g/km
Żużycie paliwa7,2 L/100km - 9,7 L/100km7,3 L/100km - 9,7 L/100km
 

100-tysięczne auto dostawcze z SoVAB

Spółka|
null
© Renault
nullnull

Z zakładu SoVAB wyjechał 100-tysięczny egzemplarz nowego samochodu użytkowego. Był nim Renault Master w wersji podwozia z kabiną. Było to prawdziwe przemysłowe wyzwanie podjęte w rekordowym czasie przez zespół Renault. Model, wprowadzony do sprzedaży w kwietniu 2010, produkowany jest w ponad 350 wersjach.

Zakład Renault SoVAB (Societe de Vehicules Automobiles de Batilly), położony na wschodzie Francji, uczcił wyprodukowanie 100-tysięcznego egzemplarza dużego furgonu. Jest to wydarzenie, które odzwierciedla sukces samochodu wprowadzonego na rynek w kwietniu 2010 r. Renault Master osiągnęło o 40% większą liczbę zamówień w stosunku do tego samego okresu poprzedniego roku. Jego udział w runku dużych furgonów w Europie, który wynosił 14% na koniec maja 2011 r., przewyższa o 2% sprzedaż z końca maja 2010 r. (+16%). Jest to sukces, który nie ogranicza się tylko do obszaru Europy, ponieważ potwierdza się również w regionie Euromed, w którym udział w rynku wynosi 17,9% (+49%).

90 nowych miejsc pracy w pierwszym kwartale w celu podjęcia wyzwania
Aby sprostać rosnącemu popytowi i utrzymać pełny portfel zamówień, fabryka stanęła na wysokości zadania i szybko zwiększyła moce produkcyjne. W pierwszym kwartale zatrudniono 90 osób, co pozwoliło na pracę na 2,5 zmiany. Zostały spełnione wszystkie warunki w celu osiągnięcia w ostatnim kwartale produkcji 600 samochodów dziennie. Nigdy dotąd nie osiągnięto takiego rytmu produkcji.

Wspaniała praca zespołowa
Od uruchomienia produkcji nowego Mastera do wprowadzenia na wszystkie rynki 350 wersji tego furgonu potrzeba było nieco ponad roku. Był to wyjątkowo krótki okres na podjęcie tak wielkiego przemysłowego wyzwania. Duża różnorodność wersji pozwala na spełnienie potrzeb klientów firmowych, ale również w sposób oczywisty komplikuje produkcję. Pierre Monflier (dyrektor zakładu) podkreślił, że „konieczna była wspaniała praca zespołowa wszystkich uczestników tego projektu, bezustannie zmobilizowanych i w najwyższym stopniu zmotywowanych, aby dotrzymać terminowego wprowadzenia na rynek wszystkich 350 wersji nowego Mastera. Możemy być z tego dumni. Naszą największą nagrodą jest przyjęcie zgotowane przez klientów, co potwierdza wypełniony po brzegi portfel zamówień”.

100-tysięcznym klientem została Grupa Colas, która w zakładzie SoVAB odebrała kluczyki do nowego Mastera. Philippe Brissonneau (dyrektor ds. parku samochodowego grupy) tak tłumaczy wybór otwartego nadwozia, które następnie Renault Tech zabuduje skrzynią z burtami: „Współpracujemy z Renault od wielu lat. Wybór ten można wyjaśnić w prosty sposób. Do naszej działalności poszukujemy bezpiecznych samochodów dostosowanych do naszych potrzeb i oczywiście niedrogich. Współpraca z Renault zawsze odpowiadała naszym oczekiwaniom. Jesteśmy pewni, że nowy model Renault Master będzie jeszcze lepszy niż poprzedni, który dobrze znamy. Poza tym możemy polegać na sieci Renault, co jest zdecydowanie prawdziwym plusem”.

Renault Master - mobilne biuro
Nowy Master jest trzecią generacją dużego samochodu użytkowego Renault. Poza dużą ilością wersji ma całkowicie nową, solidną bryłę, mocno zredukowane koszty eksploatacji (o 40%), między innymi dzięki obniżonemu zużyciu paliwa wraz z wprowadzeniem nowego silnika M9T produkowanego w zakładzie w Cleon. Kolejnym atutem samochodu jest jeszcze lepsza ergonomia: schowki oraz liczne innowacyjne rozwiązania (obrotowe i składane stoliki, nawigacja Carminat TomTom live, bluetooth) proponowane w kabinie sprawiają, że samochód ten staje się prawdziwym mobilnym biurem.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama

Najnowsze wiadomości - Renault Master