/  /  /  /  / Renault Latitude z cenami
Renault Latitude

Renault Latitude

Zmień
SegmentGrupa podstawowa / Klasa Średnia
Emisja CO2-
Żużycie paliwa-
 

Renault Latitude z cenami

Producent|
null
© Renault
nullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnull

Na targach w Paryżu marka Renault prezentuje po raz pierwszy swój nowy rodzinny sedan o nazwie Latitude. Na rodzimym rynku francuskim auto kosztuje od 32 500 EUR, oferując nowoczesne wyposażenie podnoszące komfort kierowcy i pasażerów.

Wyważone proporcje, duże rozmiary, mocny przód, masywna i dynamiczna bryła tyłu: sedan Latitude opracowany na bazie rozwiązań technicznych o powszechnie uznanej niezawodności i doskonałych parametrach wzbogaci ofertę samochodów wyższej klasy Renault. To eleganckie auto napędzane mocnymi silnikami jest przeznaczone dla klientów zwracających uwagę na komfort i jakość wykończenia.

Duże wymiary przyczyniające się do prestiżowego wyglądu i wysokiego poziomu komfortu:
• 4888 mm długości, 1832 mm szerokości, 1483 mm wysokości w połączeniu z rozstawem osi wynoszącym 2762 mm;
• pojemność bagażnika: 477 dm3 (511 dm3 w przypadku wersji z zestawem naprawczym do kół);
• wymiary kabiny na najlepszym poziomie w segmencie: szerokość nad podłokietnikami 1460 mm z przodu i 1440 mm z tyłu, promień na wysokości kolan z tyłu: 251 mm;
• liczne schowki rozmieszczone w całej kabinie, w tym oświetlony i chłodzony schowek w desce rozdzielczej o pojemności 9,6 litra i schowek o pojemności 2,4 litra w konsoli centralnej.

Ekskluzywne wyposażenie podnoszące komfort:
• automatyczna trójstrefowa klimatyzacja z unikalnym systemem kontroli jakości powietrza: dwufunkcyjny jonizator i podwójny rozpylacz zapachów;
• fotel kierowcy z wbudowaną funkcją masażu wyposażoną w cztery tryby działania;
• karta Renault hands free umożliwiająca otwarcie drzwi i uruchomienie samochodu z funkcją automatycznego blokowania drzwi po oddaleniu się kierowcy od pojazdu;
• podwójna oferta wbudowanych systemów nawigacji: Carminat TomTom Live i Carminat DVD;
• bogata oferta radioodtwarzaczy, w tym 3D Sound by Arkamys, oferta wysokiej klasy systemu Bose Premium;
• zestawy głośnomówiące Bluetooth i moduł złączy do cyfrowych urządzeń Plug & Music;
• kierunkowe reflektory bi-ksenonowe;
• system wspomagania parkowania przodem i tyłem z kamerą cofania.

Komfort i wysokiej klasy zachowanie na drodze w połączeniu z mocnymi i oszczędnymi silnikami:
• doskonałe zawieszenie (z tyłu zawieszenie wielodrążkowe) łączące z powodzeniem komfort z przyjemnością prowadzenia;
• bogata oferta silników na Europę obejmująca 4 wersje silnikowe: 1 wersję benzynową i 3 wersje z silnikiem wysokoprężnym (w tym V6 dCi), współpracujących z 6-przełożeniowymi mechanicznymi lub automatycznymi skrzyniami.

Starannie zaprojektowany samochód, który spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów:
• bezpieczeństwo na najwyższym poziomie dzięki konstrukcji wykorzystującej unikalne doświadczenie Renault w dziedzinie bezpieczeństwa biernego i czynnego (ABS i system wspomagania nagłego hamowania w standardzie, system kontroli toru jazdy ESC, do sześciu dwukomorowych poduszek powietrznych z systemem dwóch czujników bocznych, napinacze i ograniczniki napięcia pasów, 3-punktowe pasy bezpieczeństwa, regulator-ogranicznik prędkości, czujnik ciśnienia w oponach);
• niezawodność i trwałość sprawdzonych rozwiązań technicznych opartych na know-how Aliansu Renault-Nissan, testy wytrzymałości, stanowiące gwarancję jakości w przypadku eksploatacji w trudnych warunkach panujących w niektórych krajach, gdzie będzie sprzedawane Renault Latitude.

Pod wszystkimi szerokościami geograficznymi
Renault Latitude jest odzwierciedleniem międzynarodowego charakteru koncernu Renault. Model zaprojektowany we Francji i w Korei Południowej, wykorzystujący elementy płyty podłogowej Renault i Nissana, oferuje swoim nabywcom kwintesencję know-how Renault i aliansu.

Auto jest produkowane w Korei Południowej, w fabryce Renault-Samsung-Motors w miejscowości Busan. Zakład dysponujący certyfikatem ISO 14 001 jest przyjazny dla środowiska i posiada bogate know-how w zakresie produkcji aut z wyższych segmentów (SM5, SM7, QM5 i Renault Koleos). Wszystkie silniki wysokoprężne i mechaniczne skrzynie biegów pochodzą z francuskiego zakładu Renault w Cleon.

Renault Latitude, przeznaczone do sprzedaży na całym świecie, głównie poza Europą, stanowi ukoronowanie oferty modeli Renault przeznaczonych na światowe rynki i obejmującej takie modele jak Thalia i Fluence.

Najnowszy model w gamie został po raz pierwszy zaprezentowany europejskiej publiczności podczas salonu samochodowego Paryż 2010, a w większości krajów Europy Zachodniej pojawi się na początku przyszłego roku.

Ceny Renault Latitude we Francji
Dla wstępnej orientacji, oto ceny nowego modelu na rynku francuskim. Otóż w otwierającej gamę wersji Business (dCi 150 KM DPF eco2) samochód można kupić za 32 500 EUR. Droższa w cenniku odmiana Initiale, którą zamawia się z topowym silnikiem V6 dCi 240 KM DPF oraz sześciobiegową przekładnią automatyczną, to natomiast wydatek rzędu 45 000 EUR.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama

Najnowsze wiadomości - Renault Latitude