/  /  /  /  / Renault Laguna Coupe. Oto gama 2012
Renault Laguna Coupe

Renault Laguna Coupe

Zmień
SegmentSportowo Rekreacyjne / Klasa Średnia
Emisja CO2-
Żużycie paliwa-
 

Renault Laguna Coupe. Oto gama 2012

Renault|
null
© Renault
nullnullnullnull

Laguna Coupe zmienia się z wprowadzeniem do sprzedaży nowej gamy: bardziej rasowy styl wraz z dodaniem świateł do jazdy dziennej LED i nowych obręczy kół ze stopu metali lekkich, oraz m.in. jeszcze bardziej wyrafinowane wnętrze. Auto pojawi się w salonach Renault już w lutym.

Trzy lata po wprowadzeniu do sprzedaży Laguna Coupe powraca z początkiem przyszłego roku z całkiem nową gamą 2012. Po raz pierwszy zaprezentowany szerokiej publiczności na targach motoryzacyjnych w Bolonii (3-11 grudnia) samochód posiada całkiem nowy wygląd reflektorów dzięki wprowadzeniu świateł przednich do jazdy dziennej LED w wyposażeniu seryjnym.

Nowe obręcze kół 18” są dostępne na wersji GT, która jest oferowana z systemem 4Control (4 koła skrętne).

Pozostając przy wyglądzie zewnętrznym, lakier Biała Perła, który przyczynił się do sukcesu limitowanej serii Monaco GP, jest obecnie możliwy do zamówienia dla wersji GT. Oferta dwubarwna z dachem w kolorze Czarnej Perły również została rozszerzona na wersję GT w połączeniu z wszelkimi dostępnymi lakierami metalizowanymi.

Małe francuskie w Kraju Basków – prezentacja nowego Renault Twingo

Te nowe elementy stylu podkreślają elegancję i sportowy charakter omawianego coupe z najwyższej półki samochodów Renault. Wyrafinowany styl wnętrza wzmacnia elegancka ciemnografitowa skórzana tapicerka oferowana w wyposażeniu seryjnym wersji GT.

Laguna Coupe może być wyposażona w następujące w silniki:
- 2.0 T 205 – jednostka benzynowa,
- 2.0 dCi z 3 poziomami mocy: 150, 175 (z automatyczną skrzynią biegów) oraz 180 KM – jednostki diesel

Wszystkie silniki Diesla dostępne są z filtrem cząstek stałych DPF/FAP i spełniają normę emisji spalin Euro V. Oferowane są z manualną lub automatyczną 6-stopniową skrzynią biegów, dzięki której przyjemność prowadzenia można połączyć ze sportową jazdą.

Nowatorskie rozwiązania w silniku
Coupe jest dostępne z 2.0 dCi 150 z układem Energy Smart Management (ESM). Z takim wyposażeniem technologicznym silnik emituje jedynie 126 g CO2 / km, czyli o 7% mniej niż poprzednia wersja. Wersje 175 i 180 KM również odnotowują spadek emisji spalin, pierwsza o 9, druga o 6 gramów, a to dzięki wprowadzeniu układu ESM.

Energy Smart Management (ESM)
Zasada polega na optymalizacji zarządzania ładowaniem alternatora:
- odciążenie alternatora przy podwyższonym spalaniu (przyspieszenie): akumulator dostarcza energii
- odzyskanie energii przez alternator podczas fazy zwalniania i hamowania: doładowanie akumulatora

Laguna Coupe dostępna jest maksymalnie w dwóch poziomach wyposażenia. Limitowana seria Monaco GP stanowi obecnie część oferty.

Laguna Coupe Gama 2012 wyposażona jest seryjnie w światła do jazdy dziennej typu LED, nawigację Carminat TomTom, Audio Connection Box oraz złącze Bluetooth.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama

Najnowsze wiadomości - Renault Laguna Coupe