/  /  /  /  / Oto nowe Renault Clio kombi
Renault Laguna Coupe

Renault Laguna Coupe

Zmień
SegmentSportowo Rekreacyjne / Klasa Średnia
Emisja CO2-
Żużycie paliwa-
 

Oto nowe Renault Clio kombi

Renault|
null
© Renaulr
nullnull

Nowe Renault Clio Grandtour jest jednym z najciekawszych debiutantów na stoisku Renault na salonie moto w Paryżu. Kombi ma takie same dynamiczne cechy co wersja 5-drzwiowa, ale wyróżnia się odrębną tożsamością.

Nowe Renault Clio Grandtour pojawi się w salonach koncesjonerów w pierwszym kwartale przyszłego roku (w zależności od rynku).

Badania wskazują, że posiadacze kombi cenią sobie stylistykę sportowych aut. Nowe Clio Grandtour wzorowane jest na ich wyjątkowym stylu, wzbogaconym o funkcjonalność i modułowość. Rozstaw osi jest taki sam jak w wersji 5-drzwiowej, ale zwis tylny jest wydłużony o 201 mm i ma 823 mm. Całkowita długość samochodu wynosi 4262 m.

Nowe Renault Clio jest stylowym, zarazem kompaktowym i pojemnym kombi. Samochód ma długą maskę i wyrazisty tył.

Z boku jego sylwetka jest wydłużona, a tylna szyba jest ustawiona bardziej pionowo, co podkreśla pojemność bagażnika. Klamki są ukryte, podobnie jak w sedanie. Słupki drzwi, również środkowe, płynnie przechodzą w szyby, tworząc wrażenie harmonii. Dach dodaje samochodowi lekkości.

Nowe Renault Clio oferta modelowa z cennikiem

Konstrukcja nowego Renault Clio Grandtour o jeszcze bardziej modułowym charakterze niż w wersji 5-drzwiowej Renault Clio została zaprojektowana z myślą o klientach lubiących wyrazistą stylistykę i przywiązanych do praktycznych rozwiązań. Przednia część kabiny jest bardzo starannie zaprojektowana, a do bagażnika o pojemności 443 dm3 VDA jest łatwy dostęp.

Objętość bagażnika wynosi zatem o 130 dm3 (30%) więcej w porównaniu z i tak dużym bagażnikiem w wersji 5-drzwiowej. Znacznie obniżono też wysokość progu bagażnika.

Dzięki funkcji płaskiej podłogi i możliwości złożenia oparcia przedniego fotela pasażera uzyskano rekordową długość powierzchni ładunkowej. Cecha ta, występująca wyłącznie w Clio Grandtour, jest w tym segmencie bardzo ważnym atutem.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama

Najnowsze wiadomości - Renault Laguna Coupe