/  /  /  /  / Renault Grand Kangoo na start
Renault Kangoo

Renault Kangoo

Zmień
SegmentKombi Van
Cena70 000 zł - 84 350 zł (aktualizacja: 2017-06-06)
Emisja CO2112 g/km - 140 g/km
Żużycie paliwa4,3 L/100km - 6,2 L/100km
 

Renault Grand Kangoo na start

Renault Polska|
null
© Renault
nullnullnullnullnull

Przed nadejściem lata na rynku polskim pojawiają się dwie nowe wersje popularnego modelu Renault Kangoo. To Grand Kangoo w wersji 7-miejscowej oraz Kangoo Helios z silnikiem Energy dCi 90.

Grand Kangoo stanowi nową ofertę w gamie modeli Renault, umożliwiającą przewóz do 7 osób w optymalnych warunkach. Przy projektowaniu tego modelu szczególną uwagę zwrócono na trzy aspekty:
- Komfort i przestronność
Grand Kangoo dysponuje 7 pełnowymiarowymi miejscami. Dwa ostatnie siedzenia (trzeci rząd) są niezależne i identyczne z siedzeniami w drugim rzędzie modelu Scenic. Posiadają zatem odpowiednią ergonomię oraz możliwości dokładnej regulacji, aby zapewnić maksimum komfortu nawet na dalekich trasach. Są zamontowane na prowadnicach, można je więc przesuwać do przodu lub do tyłu, zależnie od postury pasażerów. Charakteryzują się największą w tej klasie ilością miejsca na wysokości kolan (promień 145 mm).   
Pasażerowie trzeciego rzędu siedzeń mają ponadto do swojej dyspozycji boczne schowki oraz mogą w pełni cieszyć się muzyką dzięki umieszczonym obok głośnikom.

- Łatwość dostępu do trzeciego rzędu siedzeń
Słabą stroną 7-miejscowych pojazdów jest w wielu wypadkach utrudniony dostęp do trzeciego rzędu siedzeń. W Grand Kangoo jest on zdecydowanie ułatwiony dzięki dzielonej w układzie 2/3-1/3 kanapie w drugim rzędzie, która daje się złożyć jednym ruchem ręki, tworząc całkowicie płaską podłogę.

Powstały prześwit tworzy największe z dostępnych na rynku przejście o szerokości 636 mm.

- Widoczność
Zarówno jeśli chodzi o widoczność na boki, jak i do przodu, pasażerowie trzeciego rzędu siedzeń nie mają wrażenia podróżowania w bagażniku. Kąt widzenia do przodu jest najlepszy w tym segmencie i wynosi 3,2° powyżej horyzontu.

Maksymalne możliwości zmiany konfiguracji wnętrza
Grand Kangoo jest również pojazdem o licznych możliwościach konfiguracji wnętrza, zapewniających jego optymalne wykorzystanie do przewozu towarów i/lub osób, w zależności od potrzeb lub sytuacji. Składaną w układzie 2/3-1/3 kanapę drugiego rzędu siedzeń można schować w podłodze, uzyskując całkowicie płaską powierzchnię i uwalniając maksimum przestrzeni.

Fotele trzeciego rzędu siedzeń, jeśli nie są używane, mogą być:
- złożone do położenia stolika
- złożone w „harmonijkę” i ustawione pionowo
- lub wyjęte z pojazdu.

Łącznie w Grand Kangoo możliwych jest kilkadziesiąt różnych konfiguracji wnętrza:
- od 2 miejsc siedzących i 3 400 dm3 objętości bagażnika z możliwością dodatkowego zwiększenia długości przestrzeni ładunkowej dzięki opcji składanego fotela pasażera z przodu (pakiet Funkcjonalny),
- poprzez 5 miejsc siedzących i 900 dm3 objętości bagażnika,
- do 7 miejsc siedzących i maksimum 400 dm3 objętości bagażnika.
 
Grand Kangoo wyposażono w specjalnie przystosowaną do tego modelu przesłonę części bagażowej, pozwalającą w większości konfiguracji ukryć przewożone bagaże lub ładunki przed spojrzeniami z zewnątrz.

Nowy rynek dla Kangoo
Wraz z wprowadzeniem tego nowego modelu Renault ujawnia swoje ambicje wejścia na rynek długich 7-miejscowych kombivanów, na którym marka była dotychczas nieobecna, a na którym konkurencja jest jak dotąd ograniczona. Dzięki temu model ten będzie mógł stać się interesującą ofertą dla klientów profesjonalnie zajmujących się przewozem osób.

Samochód jest napędzany silnikiem 1.5 dCi 110. Jego produkcja, podobnie jak całej gamy Kangoo, odbywać się będzie w fabryce MCA w Maubeuge (Francja).

Dzięki nowej ofercie, Kangoo jest dziś dostępne w 3 długościach w wersji dostawczej i w 2 długościach w wersji osobowej, z 2 rodzajami silników, spalinowym i elektrycznym, co dodatkowo umacnia jego silną pozycję na rynku.  

W Polsce cena Grand Kangoo w wersji 7-miejscowej Oasis dCi 110 będzie wynosić 79 900 PLN brutto.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama