/  /  /  /  / Elektryczne Renault Kangoo w 2011 wchodzi do sprzedaży
Renault Kangoo

Renault Kangoo

Zmień
SegmentKombi Van
Emisja CO2-
Żużycie paliwa-
 

Elektryczne Renault Kangoo w 2011 wchodzi do sprzedaży

Renault|
null
© Renault
nullnullnullnullnullnullnull

W 2011 roku rozpocznie się masowa sprzedaż samochodów elektrycznych Renault. Jednak już teraz francuski koncern prezentuje prototyp samochodu elektrycznego Kangoo be bop Z.E.

W 2011 roku rozpocznie się masowa sprzedaż samochodów elektrycznych Renault. Jednak już teraz francuski koncern prezentuje prototyp samochodu elektrycznego Kangoo be bop Z.E. Samochód ten dysponuje technologią bardzo zbliżoną do tej, w którą wyposażone będą w przyszłości seryjnie produkowane samochody (znajdującą się obecnie w fazie prac rozwojowych).

Alians Renault-Nissan dąży do objęcia czołowej pozycji na rynku masowej sprzedaży samochodów o zerowej emisji.

Renault Kangoo be bop Z.E. jest wyposażone w silnik elektryczny o mocy 44 kW (60 KM). Silnik ten jest zasilany z akumulatora o pojemności energetycznej 15 kWh. Na półtora roku przed wprowadzeniem elektrycznych pojazdów Renault do masowej sprzedaży, Kangoo be bop Z.E. może już obecnie poszczycić się zasięgiem wynoszącym około 100 km. W dniu ich wprowadzenia na rynek, zasięg samochodów elektrycznych Renault będzie wynosił około 160 km (w rzeczywistych warunkach użytkowania).

Zapewnienie odpowiedniego zasięgu pojazdu stanowi jedno z głównych wyzwań w przypadku samochodów elektrycznych. Renault dokłada wszelkich starań, aby proponowane rozwiązania były jak najprostsze i jak najskuteczniejsze.

Dla większości kierowców prowadzenie samochodu z napędem elektrycznym stanowi nowego rodzaju doświadczenie. Bezgłośna praca silnika, maksymalny moment obrotowy dostępny z chwilą wciśnięcia pedału gazu i płynne przyspieszenia tworzą zespół całkiem nowych punktów odniesienia w prowadzeniu pojazdu.

Firma Renault wykorzystała również swoje bogate doświadczenie konstruktora samochodów i światowego lidera w dziedzinie bezpieczeństwa, aby zaoferować na rynku samochody elektryczne spełniające identyczne wymagania jak obecne modele z silnikami spalinowymi.

Celem jest zaproponowanie pojazdów z napędem elektrycznym, charakteryzujących się identycznymi pod względem komfortu, przestronności i bezpieczeństwa parametrami, jak dostępne obecnie modele gamy Renault.

Samochody z napędem elektrycznym stanowią element polityki na rzecz ochrony środowiska Renault eco², mającej na celu masowe wprowadzanie na rynek produktów o zminimalizowanym oddziaływaniu na środowisko w ciągu ich całego cyklu życia.

Samochód z napędem elektrycznym jest przełomowym rozwiązaniem, które w długofalowej perspektywie zapewni mobilność szerokim rzeszom użytkowników. Zgodnie z polityką na rzecz ochrony środowiska Renault eco², samochody z napędem elektrycznym są przewidziane do sprzedaży na masową skalę i mają się tym samym przyczynić do znaczącego postępu w zakresie ochrony środowiska.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama