/  /  /  /  / Renault Kangoo Express Maxi
Renault Kangoo Express

Renault Kangoo Express

Zmień
SegmentLekkie dostawcze / Furgonetki
Cena68 634 zł - 116 358 zł (aktualizacja: 2017-03-06)
Emisja CO2112 g/km - 140 g/km
Żużycie paliwa4,3 L/100km - 6,2 L/100km
 

Renault Kangoo Express Maxi

Renault|
null
© Renault
nullnullnull

Po wprowadzeniu na rynek nowego Mastera Renault kontynuuje swoją ofensywę produktową i prezentuje dwa nowe modele. To Renault Kangoo Express Maxi oraz przebudowany Trafic.

Po wprowadzeniu na rynek nowej wersji Kangoo Express Maxi Renault jest jedyną marką, która proponuje tę samą furgonetkę w trzech wielkościach, dzięki czemu jest w stanie zaspokoić wszelkie potrzeby użytkowników wykorzystujących te pojazdy do prowadzenia działalności gospodarczej. Nowy model jest o około 40 cm dłuższy, a przestrzeń ładunkowa zyskała dodatkowy 1 m3 w porównaniu z Kangoo Express.

Druga generacja modelu Kangoo Express od momentu wprowadzenia odniosła prawdziwy sukces rynkowy. W roku ubiegłym wspomniane auto było liderem w swoim segmencie w Europie z udziałem w rynku na poziomie 14,5%.

Aby jeszcze lepiej spełniać oczekiwania klientów firmowych, Renault wprowadza na rynek model Kangoo Express Maxi, który po modelach Kangoo Express Compact i Kangoo Express stanowi uzupełnienie gamy furgonetek. Ten sam model jest teraz dostępny w trzech długościach, co stanowi unikalną ofertę na europejskim rynku.

Kangoo Express Maxi, wydłużone o 39 cm, jest dostępny w wersji 2- i 5-miejscowej. Przestrzeń ładunkowa może mieć do 4,5 m3 objętości przy długości (na poziomie podłogi) równej 2,9 m. Auto pozwala na lepsze wykorzystanie przestrzeni ładunkowej przy zastosowaniu jeszcze bardziej ekonomicznych jednostek napędowych.

Furgonetka została wydłużona, właściwości jezdne zachowane
Całkowita długość modelu Kangoo Express Maxi to 4,60 m, czyli o 384 mm więcej w porównaniu z modelem Kangoo Express. Dodatkowe centymetry zostały w całości ukryte w większym rozstawie osi, który teraz wynosi 3,1 m, dzięki czemu wóz zapewnia doskonałe właściwości jezdne.

Także długość przestrzeni ładunkowej wzrosła o blisko 39 cm i wynosi teraz 2,9 m. Wymiary wewnętrzne Renault Kangoo Express Maxi plasują ten model na czołowym miejscu w segmencie obszernych furgonetek, przy zachowaniu zarówno wymiarów zewnętrznych, jak i zwrotności na poziomie porównywalnym do samochodów jednobryłowych. Dzięki temu, że nadwozie nie zostało podwyższone i ciągle ma tylko 1,82 m wysokości, furgonetka może wjeżdżać na parkingi miejskie.

Objętość furgonetki wzrosła o 1 m3 w stosunku do modelu Kangoo Express. Ogólnie objętość przestrzeni ładunkowej wzrosła teraz do 4,6 m3, przy ładowności 800 kg. Dopuszczalna masa przyczepy wynosi 1,05 tony (przyczepa jest wyposażona w hamulce).

Profesjonalne narzędzie z jeszcze większą możliwością aranżacji przestrzeni
Kangoo Express Maxi – samochód adresowany przede wszystkim do klientów wykorzystujących go w działalności gospodarczej i poszukujących możliwości aranżacji wnętrza, przy zachowaniu stosunkowo niewielkich wymiarów zewnętrznych – jest dostępny w wersji 2- i 5-miejscowej.

W zależności od kraju wersja 5-miejscowa będzie dostępna jako kombi lub wersja z przedłużoną kabiną.

Każda z wersji oferuje bogate możliwości aranżacji wnętrza:
- wersja 2-miejscowa posiada maksymalną objętość przestrzeni ładunkowej: 4,6 m3 i ładowność 800 kg. Jest wyposażona w składany fotel pasażera. Długość przestrzeni ładunkowej na wysokości podłogi dochodzi do 2,1 m (2,9 m przy złożonym fotelu pasażera). Kangoo Express Maxi zyskuje blisko 40 cm i 1 m3 przestrzeni ładunkowej w stosunku do modelu Kangoo Express.
- Kangoo Express Maxi z przedłużoną kabiną w wersji 5-miejscowej osiąga długość przestrzeni ładunkowej na poziomie podłogi wynoszącą 1,43 m (2,05 m przy złożonym fotelu pasażera). Model ten jest wyposażony w innowacyjne rozwiązanie, jakim jest chowana w podłodze tylna kanapa, w połączeniu z ruchomą przegrodą, która może zostać łatwo złożona  jednym ruchem ręki. W nowej konfiguracji Kangoo Maxi posiada zoptymalizowaną przestrzeń ładunkową o objętości 3,6 m3 i ładowność 740 kg.
- model Kangoo Express Kombi (5 miejsc) to długość przestrzeni ładunkowej na poziomie podłogi wynosząca 1,33 m (2,2 m przy schowanej kanapie) przy objętości 3,4 m3 i ładowności 740 kg. Dzięki modułowej budowie i tylnej kanapie składanej oraz dzielonej w układzie 2/3-1/3, istnieją cztery możliwości aranżacji przestrzeni ładunkowej. Rozwiązanie to pozwala także na modyfikowanie przestrzeni ładunkowej w zależności od liczby pasażerów. W zależności od przepisów obowiązujących w danym kraju, model ten może być wyposażony w siatkę przytrzymującą bagaże i w stałą przegrodę, np. na rynku polskim będzie on wyposażony w kratę za drugim rzędem siedzeń.
- wszystkie wersje Renault Kangoo Express Maxi są seryjnie wyposażone w boczne przesuwne po prawej stronie drzwi, co wpływa na polepszenie dostępu do wnętrza samochodu. Przesuwne drzwi boczne po lewej stronie są dostępne opcjonalnie.
- wyjątkowa gama ekonomicznych furgonetek: Renault Kangoo Express Maxi to ekonomiczne narzędzie pracy. Gama silników wysokoprężnych charakteryzuje się niskim zużyciem paliwa i najniższym na rynku poziomem emisji CO2. W wersji 1,5 l dCi 85 KM, średnie spalanie kształtuje się na poziomie 5,3 l/100 km w cyklu mieszanym i poniżej 6 l/100 km w cyklu miejskim. Silnik ten, dostępny w wersjach 2- i 5-miejscowych, emituje 140 g CO2/km.

Jak wszystkie modele z gamy pojazdów użytkowych Renault, także i ten, może być wyposażony w system nawigacji satelitarnej Carminat TomTom. System pozwala zoptymalizować trasy przejazdów samochodów wykorzystywanych do celów zawodowych.

Dzięki wprowadzeniu na rynek nowego modelu, marka Renault dysponuje obecnie kompletną
i spójną gamą furgonetek w trzech wielkościach: Kangoo Express Compact, Kangoo Express i Kangoo Express Maxi.

Nowe Kangoo Express Maxi, produkowane w zakładach w Maubeuge, pozwoli marce Renault już od kwietnia zwiększyć swoją konkurencyjność w rozwijającym się segmencie furgonetek z obszerniejszą przestrzenią ładunkową.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama

Najnowsze wiadomości - Renault Kangoo Express