/  /  /  /  / Renault Kangoo Express Compact – od lipca 2008 roku na polskim rynku
Renault Kangoo Express

Renault Kangoo Express

Zmień
SegmentLekkie dostawcze / Furgonetki
Cena68 634 zł - 116 358 zł (aktualizacja: 2017-03-06)
Emisja CO2112 g/km - 140 g/km
Żużycie paliwa4,3 L/100km - 6,2 L/100km
 

Renault Kangoo Express Compact – od lipca 2008 roku na polskim rynku

Renault| IBRM Samar|
null
© Renault
nullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnull

Renault wprowadza na rynek konkurenta dla trojaczków Citroen Nemo/Fiat Fiorino/Peugeot Bipper.

Express Compact nie jest konstrukcją zbudowaną od podstaw, lecz skróconą odmianą najnowszego Renault Kangoo Express.
Express Compact oferuje standardowo 2,3 m3 powierzchni ładunkowej, która w wersji z opcjonalnie składanym siedzeniem pasażera może zostać powiększona o kolejne 0,6 m3, co da łączną obiętość 2,9 m3. Wymiary zewnętrzne pojazdu to 3,83 m (długość) i 1,83 m (szerokość). Podobnie jak Kangoo, jego skrócona wersja również powstala na płycie podłogowej zapożyczonej z obecnej generacji Scenic’a. Rozstaw osi został zmniejszony i wynosi 2,31 m. Wielkość przestrzeni ładunkowej pozwala na transport towarów na europalecie, co przy wspomnianych wymiarach zewnętrznych Kangoo Compact, jest wynikiem bezprecedensowym. Rozmiary przestrzeni ładunkowej to 1,34 m (długość) i 1,21 m (szerokość), przy czym w konfiguracji ze złożonym siedzeniem pasażera można przewozić przedmioty o łącznej długości do 2,12 m. Producent przewiduje również wprowadzenie do sprzedaży wersji wyposażonej jedynie w fotel kierowcy. W tym przypadku przestrzeń ładunkowa osiąga długość 2,54 m. Jest to prawdopodobnie jedyny obecnie oferowany model w sprzedaży w Europie, który występuje w konfiguracji z jednym miejscem siedzącym (pomijając egzemplarze przygotowane dla odbiorców flotowych – np. Deutsche Post - gdzie na specjalne zamówienie przygotowywano pojazdy z jednym fotelem).
Do napędu Kangoo Express Compact przewidziano silnik benzynowy 1.6 l 8V 90 KM lub silnik Diesla o pojemności 1.5 l DCi występujący w dwóch wariantach mocy: 70 KM lub 85 KM.

Kangoo Express jest w Polsce w sprzedaży od kwietnia bieżącego roku. Ceny zaczynają się od 58 300 PLN za wersję wyposażoną w silnik 1.5 DCi 70 KM. Jak podaje Renault Polska, Express Compact trafi do sprzedaży w pierwszej połowie lipca 2008 roku. Jego ceny nie są jeszcze znane. Natomiast na styczeń 2009 roku zaplanowano rozpoczęcie sprzedaży Kangoo Compact w wersji 5-cio osobowej.


Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama

Najnowsze wiadomości - Renault Kangoo Express