/  /  /  /  / Nowa gama Renault Kangoo Express
Renault Kangoo Express

Renault Kangoo Express

Zmień
SegmentLekkie dostawcze / Furgonetki
Cena68 634 zł - 116 358 zł (aktualizacja: 2017-03-06)
Emisja CO2112 g/km - 140 g/km
Żużycie paliwa4,3 L/100km - 6,2 L/100km
 

Nowa gama Renault Kangoo Express

Renault Polska|
null
© Renault
nullnullnullnullnullnullnull

2,3 mln egzemplarzy Kangoo sprzedanych na całym świecie, w tym ponad połowa w wersji dostawczej, świadczy o ogromnym sukcesie handlowym projektu Kangoo. Wersja Kangoo Express, wprowadzona na rynek w listopadzie 1997 roku, zyskała sobie licznych zwolenników wśród firm. Przez 10 lat samochód ten pozostawał liderem na europejskim rynku w segmencie furgonetek, a jego sprzedaż wyniosła 1,4 mln sztuk. Obecnie nowe Kangoo Express ma jeszcze więcej do zaoferowania.

Design, komfort, ergonomia, niezawodność, poszanowanie środowiska naturalnego - we wszystkich tych dziedzinach nowe Kangoo Express oferuje znacznie więcej niż poprzednia generacja.

Zachowany został priorytetowy cel, jakim jest spełnienie wszelkich zawodowych potrzeb użytkowników. Z tego względu nowe Kangoo będzie dostępne również w wersji „krótkiej” o nazwie Kangoo Express Compact. Ten zwrotny samochód niewielkich gabarytów został skonstruowany z myślą o eksploatacji w ruchu miejskim. Rozszerzona oferta pozwoli marce Renault na umocnienie pozycji pierwszego producenta samochodów dostawczych w Europie.

Design i komfort w kabinie
Rodzinę nowego Kangoo Express cechuje nowoczesny i wyrazisty design, odznaczający się krótkim i silnie zarysowanym przodem samochodu. Przestronna kabina jest doskonale doświetlona dzięki panoramicznej szybie przedniej, mocno wysuniętej do przodu, jak w samochodach typu van.

Konstruktorzy Renault skupili się na zapewnieniu we wnętrzu pojazdu przestrzeni, komfortu pracy i funkcjonalności, wprowadzając rozwiązania niespotykane dotąd w tym segmencie. Wysoko umieszczony fotel kierowcy, zapewniający doskonałą widoczność oraz dźwignia zmiany biegów w desce rozdzielczej sprawiają, że samochód jest tak wygodny w prowadzeniu, jak auto osobowe. Nowe Kangoo Express i Kangoo Express Compact wyposażono w liczne, pomysłowe schowki i półki, takie jak półka na dokumenty o formacie A4 na desce rozdzielczej, schowek pod dachem w kabinie, duży schowek w podłokietniku środkowym (zależnie od wersji), czy obszerny, zamykany schowek o pojemności 15 litrów (zależnie od wersji) w desce rozdzielczej.

Dzięki możliwościom podłączenia urządzeń multimedialnych, w tym funkcji zestawu głośnomówiącego Bluetooth, nowe Kangoo Express jest prawdziwym „mobilnym biurem”.

W zależności od wersji i kraju przeznaczenia, nowe Kangoo Express jest wyposażone w urządzenia ułatwiające kierowcy prowadzenie samochodu, przejęte z samochodów osobowych (regulator i ogranicznik prędkości, radar cofania, automatyczne włączanie świateł i wycieraczek).

Nowe Kangoo Express z bliska
Kangoo Express o długości nadwozia 4,21 m dysponuje przestrzenią ładunkową o pojemności od 3 do 3,60 m3. Szerokość między nadkolami wynosi 1,21 m i pozwala na załadunek europalety. Asymetryczne tylne drzwi skrzydłowe i boczne drzwi przesuwne (zależnie od wersji) zapewniają szeroki dostęp do przestrzeni ładunkowej. Możliwość złożenia fotela pasażera (opcja) zwiększa pojemność przestrzeni bagażowej do 3,50 m3, a jej długość wynosi wtedy 2,50 m. Rodzina nowego Kangoo Express to małe, mocne furgonetki, wyposażone w oszczędne i przyjazne dla środowiska silniki wpływające na zmniejszenie kosztów eksploatacji samochodu.

W gamie nowego Kangoo Express oferowane są trzy silniki wysokoprężne oparte na jednostce silnikowej 1.5 dCi o trzech poziomach mocy: 70 KM, 85 KM oraz 105 KM. Poziom emisji zanieczyszczeń poniżej 140 g/km CO2 w silnikach o mocy 70 KM i 85 KM pozwala na spełnienie kryteriów znaku «Renault eco2», natomiast odmiana silnika o mocy 105 KM może być wyposażona w filtr cząstek stałych (na niektórych rynkach). Gamę jednostek napędowych uzupełniają dwa silniki benzynowe (1.6 8V o mocy 90 KM oraz 1.6 16V o mocy 105 KM). Nowe Renault Kangoo Express, zbudowane na płycie podłogowej Sinica, cenionej za komfort i bezpieczeństwo jazdy, wykazuje się właściwościami jezdnymi niespotykanymi dotychczas w segmencie małych furgonetek. Zachowanie samochodu w czasie jazdy jest pewne, stabilne i daje poczucie bezpieczeństwa.

Nowe Kangoo Express Compact z bliska
Kompaktowe, zwrotne i przyciągające uwagę nowe Kangoo Express Compact dysponuje licznymi atutami Kangoo Express, takimi jak możliwość załadunku europalety, co jest znaczącym osiągnięciem w segmencie małych samochodów dostawczych. Przestrzeń ładunkowa tego samochodu wynosi od 2,3 do 2,9 m3 w zależności od wersji przy długości całkowitej nadwozia wynoszącej tylko 3,83 m. Również w tej wersji Kangoo Express można złożyć fotel pasażera i uzyskać długość ładunkową sięgającą 2,1 m. Nowe Kangoo Express Compact może być napędzane silnikami wysokoprężnymi 1.5 dCi o mocy 60 KM i 85 KM, jak również silnikiem benzynowym 1.6 8V o mocy 90 KM.

W obu wersjach z silnikiem 1.5 dCi samochód spełnia kryteria znaku «Renault eco²». Odmiana silnika 1.5 dCi 85 KM wyróżnia się dodatkowo obniżoną do 129 g/km emisją CO2 (w sprzedaży od października 2008 roku). Nowe Kangoo Express Compact jest również skonstruowane na płycie podłogowej Scénica, co zapewnia mu właściwości jezdne na najwyższym poziomie w segmencie. Samochód będzie także wysoko ceniony za zwrotność w ruchu miejskim, gdyż jego średnica zawracania wynosi tylko 9,70 m (Renault Twingo: 9,85m), a długość całkowita nadwozia 3,83 m (takie gabaryty znacznie ułatwiają poruszanie się i parkowanie w mieście).

Bezpieczeństwo czynne i bierne na najwyższym poziomie w segmencie
Poziom wyposażenia w elementy bezpieczeństwa czynnego i biernego jest wyższy niż średnia w segmencie samochodów dostawczych. Jest on zbliżony do bezpieczeństwa oferowanego przez samochody rodzinne. Pojazdy z gamy nowego Renault Kangoo Express są wyposażone w układ ABS ostatniej generacji z funkcją regulacji momentu obrotowego przy redukcji przełożeń (MSR) oraz funkcją wspomagania nagłego hamowania. Standardowa wersja nowego Kangoo Express może być również wyposażona w system ESP z funkcją kontroli podsterowności oraz funkcją zapobiegania poślizgowi kół (ASR) (wyłącznie w wersjach z silnikiem 1.5 dCi 85 KM i 105 KM). W każdej z tych wersji nowe Kangoo Express uzyskuje najlepszą na rynku drogę hamowania w swej kategorii, w teście dziesięciu następujących po sobie hamowań od 100 do 0 km/h.

Kabina nowego Kangoo Express skutecznie chroni kierowcę i pasażera. Model wyposażony jest w poduszkę powietrzną kierowcy, napinacze pasów bezpieczeństwa z ogranicznikiem napięcia oraz wyprofilowaną konstrukcję siedzenia zapobiegającą zjawisku tzw. nurkowania (z wyjątkiem składanego fotela pasażera). Jako opcja, w kabinie kierowcy może być również zamontowana poduszka powietrzna pasażera oraz boczna poduszka powietrzna po stronie kierowcy.

Liczne możliwości zabudowy
Zarówno nowe Kangoo Express jak i nowe Kangoo Express Compact zostały wyposażone w elementy ułatwiające specjalistyczne zabudowy tych samochodów przy ograniczeniu kosztów i czasu takiej operacji. Partnerska współpraca z wyspecjalizowanymi wykonawcami zabudów i adaptacji pojazdów wzbogaca ofertę o np. pojazdy interwencyjne, z zabudową izotermiczną, samochody warsztatowe itp.

Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama

Najnowsze wiadomości - Renault Kangoo Express