/  /  /  /  / Francuski pojedynek w segmencie kompaktów
Renault Kangoo Express

Renault Kangoo Express

Zmień
SegmentLekkie dostawcze / Furgonetki
Cena68 634 zł - 116 358 zł (aktualizacja: 2017-03-06)
Emisja CO2112 g/km - 140 g/km
Żużycie paliwa4,3 L/100km - 6,2 L/100km
 

Francuski pojedynek w segmencie kompaktów

null
© Peugeot
null

Bardzo ciekawie zapowiada się rywalizacja marek Peugeot oraz Renault w europejskim segmencie kompaktów. Peugeot zaczyna już zbierać zamówienia na nowy model 308, natomiast Renault szykuje rychłą premierę Megane po restylizacji.

W ubiegłym tygodniu na rodzimym rynku francuskim ogłoszono ceny zupełnie nowego modelu Peugeot 308 w wersji pięciodrzwiowej, który oficjalnie wjedzie do salonów wczesną jesienią. Samochód będzie też ozdobą najbliższej wystawy motoryzacyjnej we Frankfurcie.

Projekt Peugeot 308 jest bardzo ciekawy m.in. dlatego, że samochód powstał w oparciu o zupełnie nową platformę modułową grupy PSA Peugeot Citroen (EMP2). Aby móc mierzyć się z najlepszymi w segmencie, jak np. VW Golfem 7, ogromny akcent położono na takie aspekty jak dbałość o szczegóły, wysoka jakość postrzegalna zastosowanych materiałów i wykończenia, czytelny układ deski rozdzielczej oraz intuicyjna obsługa.

Prawdopodobną datą polskiej premiery rynkowej nowego Peugeot 308 jest końcówka bieżącego roku.

Nadchodzi Peugeot 308 nowej generacji

Dużo mniej wiadomo na razie oficjalnie na temat nowego Renault Megane. Na razie ustaliliśmy tylko tyle, że chodzi tu o model poddany istotnym zmianom stylistycznym, których celem jest ujednolicenie wzornictwa zgodnie z nowym językiem projektowania marki znad Sekwany. Podobnie zmiany wprowadzono niedawno w takich samochodach francuskiego koncernu jak Renault Fluence czy Scenic.

Według naszych ustaleń, Renault Megane po restylizacji ma zadebiutować w polskich salonach sprzedaży już na początku przyszłego roku.

Peugeot 2008 kontra Renault Captur

Co ciekawe, rywalizacja produktowa między obu markami z Francji nie ogranicza się tylko do segmentu kompaktów. Jako jeden z wielu podobnych przykładów mogą posłużyć chociażby samochody Renault Captur oraz Peugeot 2008, które weszły na rynek francuski w bardzo krótkim odstępie czasu jako reprezentanci jakże modnej obecnie klasy miejskich crossoverów SUV.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama

Najnowsze wiadomości - Renault Kangoo Express