/  /  / Kangoo Express
Renault Kangoo Express

Renault Kangoo Express

Zmień
SegmentLekkie dostawcze / Furgonetki
Cena68 634 zł - 116 358 zł (aktualizacja: 2017-03-06)
Emisja CO2112 g/km - 140 g/km
Żużycie paliwa4,3 L/100km - 6,2 L/100km
 
null
© Renault
nullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullkangoo express new.jpg
Renault Kangoo to samochód, który odniósł ogromny sukces na rynku. Znajdujące się na czterech kontynentach zakłady go produkująće, wytworzyły łącznie grubo ponad 2 miliony egzemplarzy. Model dostępny jest w wersji osobowej oraz dostawczej, zwanej Express. Pierwsza z nich zaliczana jest do klasy kombi vanów (segment H), zaś druga do lekkich samochodów dostawczych w grupie furgonów. Po raz pierwszy model ten został zaprezentowany w 1997 roku, zaś w 2008 roku pojawił się model drugiej generacji. Pomimo tego faktu koncern postanowił nie wycofywać ze sprzedaży starszej odmiany, która stała się uzupełnieniem oferty. Samochód został skonstruowany z myślą o eksploatacji w ruchu miejskim, co ułatwić miały niewielkie gabaryty. Co prawda zgodnie z ogólnoświatową tendencją mówiąca, iż każda kolejna generacja powinna być większa od poprzednika, Renault Kangoo również urosło, ale wciąż zachowuje status auta zwinnego. Długość jest większa o 18 cm i wynosi obecnie 4,21 metra, zaś szerokość zwiększyła się aż o 16 cm i osiągnęła poziom 1,83 metra. Dzięki powiększonym gabarytom wzrosła ilość miejsca dla pasażerów drugiego rzędu siedzeń, zaś wersja dostawcza może pomieścić do 3,6 m3 ładunku. Istnieje również możliwość złożenia fotelu pasażera, co umożliwia przewożenie towaru o długości nawet 2,5 metra. Dzięki szerokości pomiędzy nadkolami wynoszącej 1,21 metra do części towarowej można załadować europaletę. Istnieje również nieco mniejsza wersja, nazywana Kangoo Express Compact, której długość wynosi jedynie 3,83 metra, a ładowność od 2,3 do 2,9 m3. Produkcja tego modelu odbywa się we francuskich zakładach Renault położonych w miejscowości Maubeuge.

Renault Kangoo II dostępne jest w trzech wersjach nadwozia. Model osobowy występuje jako 5-drzwiowy kombi van, zaś model dostawczy (Express) jako 3- lub 4-drzwiowy furgon. Wygląd wszystkich wersji jest niemal identyczny, a różnią się one od siebie jedynie stosunkiem wielkości powierzchni szklanych do stalowych. Auto posiada krótki i silnie zarysowany przód oraz mocno wysuniętą panoramiczną szybę przednią. Charakterystycznymi cechami są tam „łezkowe” reflektory oraz duży wlot powietrza w zderzaku. Tylna cześć przejęła dużo cech poprzednika, a więc posiada niemal płaskie powierzchnie połączone ze sobą pod kątem prostym. Całość zakończona jest niemal pionową klapą bagażnika, pionowymi światłami rozpoczynającymi się od dachu.

W podstawowej wersji Renault Kangoo II znajdują się tylko poduszki powietrzne kierowcy i pasażera oraz system antypoślizgowy ABS z systemem wspomagania nagłego hamowania EBV. Jednak za dopłatą otrzymać można dodatkowo poduszki boczne przednie,  kurtyny powietrzne oraz system stabilizacji toru jazdy ESP i układ kontroli trakcji ASR. W wersji dostawczej jako standard dostępne jest to samo, co w wersji osobowej oprócz poduszki powietrznej pasażera, która dostępna jest w opcji. Za dodatkową opłatą nie można nabyć również systemu ESP i kurtyn powietrznych. W testach zderzeniowych EuroNCAP model ten otrzymał 4 z 5 możliwych gwiazdek.

Głównymi konkurentami Renault Kangoo są Volkswagen Caddy, Fiat Doblo, Peugeot Partner oraz Citroen Berlingo.
 

Kangoo Express najczęściej porównywany z

Reklama