/  /  /  /  / Wyniki Renault Polska po pierwszej połowie 2012
Renault Espace

Renault Espace

Zmień
SegmentVany / Klasa Średnia
Emisja CO2-
Żużycie paliwa-
 

Wyniki Renault Polska po pierwszej połowie 2012

Renault Polska|
null
© Dacia
null

Rekordowy wzrost liczby rejestracji nowych samochodów Dacia w Polsce. Duster był najlepiej sprzedającym się modelem gamy Renault/Dacia w pierwszej połowie roku, a udział samochodów tej marki w rynku zwiększył się prawie dwukrotnie.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Łączna liczba rejestracji nowych samochodów Renault i Dacia to 15 147 sztuk w okresie styczeń-czerwiec 2012 roku.

Sprzedaż Renault i Dacii mierzona liczbą zarejestrowanych nowych samochodów wyniosła w okresie pierwszych sześciu miesięcy bieżącego roku 15 147 aut, w tym 9 832 samochody Renault i aż 5 315 samochodów Dacia.

Łącznie markom Renault i Dacia zapewnia to 8,9% udziału w polskim rynku samochodów osobowych i dostawczych w tym okresie, ze wzrostem o 0,1% w stosunku do tego samego okresu ubiegłego roku.

Absolutnym sukcesem sprzedażowym zakończył ten półroczny okres model Duster, utrzymując na koniec czerwca pozycję lidera sprzedaży wśród całej gamy produktów Renault i Dacia. Z wynikiem 3 129 zarejestrowanych aut wysunął się przed znane i cenione na polskim rynku modele Megane (2 341 zarejestrowanych aut) oraz Clio (1 810 sztuk).

Nowa Dacia Dokker. Oto pierwsze ceny

Całkowita półroczny wolumen Dacia wniósł 5 315 zarejestrowanych nowych samochodów, w tym 500 sztuk Logana Van i Pick-up. Liczby te zapewniły marce Dacia wzrost udziału w polskim rynku aut osobowych i dostawczych aż o 1,4% (z 1,7% w 2011 roku do 3,1% w 2012).

Wśród modeli z gamy Renault swój ubiegłoroczny udział w rynku utrzymały modele dostawcze (niezmiennie 12,5% w 2011 i w 2012 roku), spośród których największym zainteresowaniem nabywców firmowych cieszył się Master (1 789 zarejestrowanych aut i trzecia pozycja w rankingu sprzedaży w gamie ofertowej Renault).
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama