/  /  /  /  / Sukces Forda S-MAX zaniepokoił Renault
Renault Espace

Renault Espace

Zmień
SegmentVany / Klasa Średnia
Emisja CO2-
Żużycie paliwa-
 

Sukces Forda S-MAX zaniepokoił Renault

IBRM Samar| Automotive News Europe (Wim Oude Weernink)|
null
© Renault
null

Za sprawą modelu Ford S-MAX, Renault jako marka uważana za prekursora segmentu MPV w Europie ma poważny problem - pisze prestiżowy magazyn "Automotive News Europe". Również w Polsce samochód z niebieskim owalem na masce jest aktualnie najchętniej kupowanym przez firmy vanem, znacznie wyprzedzając w tej statystyce francuski koncern.

Duży sukces Forda w europejskim segmencie MPV zmusza markę Renault do zmiany swojej oferty produktowej, aby móc dorównać konkurentom, którymi są atrakcyjne auta o dynamiczniejszej i bardziej sportowej stylizacji nadwozia. „Z powodu sukcesu Forda S-MAX być może będziemy zmuszeni zmodyfikować naszą gamę w segmencie vanów - powiedział Patrick Blain, który w Renault pełni funkcję wiceprezesa ds. sprzedaży i marketingu.

Anonimowe źródło w Renault ujawnia, że firma pójdzie w stronę opracowania modeli typu crossover, tak aby uniknąć niepotrzebnych powieleń z już sprzedawanymi pojazdami. „Będzie to projekt mniej pudełkowy, a bardziej połączenie cech vana oraz SUV, coś na kształt modeli Mercedes-Benz R oraz Audi Q7.” Podobne rozwiązania stylistyczne pomogły Fordowi S-MAX wyprzedzić modele Renault Espace/Grand Espace w kategorii najchętniej kupowanych dużych vanów na rynku europejskim (*).

W Polsce Ford S-MAX jest zdecydowanym liderem pod względem sprzedaży samochodów typu MPV na firmy. Do końca września kupiono 492 egzemplarze, podczas gdy drugi w kolejności Renault Espace uzyskał wynik 182 sztuk.

Inne nowości szykowane przez Renault w tym segmencie to zaprezentowany niedawno Grand Modus, jak również samochody Scenic i Grand Scenic kolejnej generacji (czwarty kwartał roku 2008). Następcy dla Renault Espace i Grand Espace pojawią się w pierwszych miesiącach roku 2009, bazują na platformie już wykorzystanej w Lagunie.

* dane za siedem miesięcy bieżącego roku
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama