/  /  /  /  / Nowe Renault Espace na start!
Renault Espace

Renault Espace

Zmień
SegmentVany / Klasa Średnia
Emisja CO2-
Żużycie paliwa-
 

Nowe Renault Espace na start!

Renault|
null
© Renault
nullnullnullnullnullnullnull

W Renault Espace wprowadzono nową identyfikację stylistyczną marki, dodatkowo podkreślającą jego osobowość i nadającą mu jeszcze bardziej dynamiczny wygląd.

Wzorem nowych modeli marki, logo na osłonie chłodnicy zostało powiększone w celu lepszego wyeksponowania na tle szerokiego grilla podkreślonego chromowanymi listwami ozdobnymi.

Nowe obręcze kół ze stopu metali lekkich Monterey i Dark Eptius nadają Renault Espace jeszcze bardziej prestiżowy i dynamiczny wygląd.

Charakterystyczna deska rozdzielcza Espace została w wersji Initiale podkreślona przeszyciami, dzięki czemu wnętrze jest eleganckie i starannie wykończone.

"Odbudowanie atrakcyjności i konkurencyjności Espace pod względem emisji CO2 w warunkach nasilonej konkurencji było dużym wyzwaniem - wyjaśnia Laurent Bernard, zastępca dyrektora programu Espace. "Naszym celem było pozyskanie lojalności głównej grupy naszych klientów i zapewnienie korzystnego gruntu pod debiut przyszłego modelu Espace".

Bardziej przyjazny dla środowiska
W wersji o mocy 150 KM, silnik 2.0 dCi (M9R) współpracujący z mechaniczną, 6-przełożeniową skrzynią biegów emituje obecnie zaledwie 150 g CO2/km (-20 g), zużywając przy tym 5,7 l/100 km (-0,8 l).

Natomiast silnik 2.0 dCi (M9R) współpracujący z automatyczną skrzynią biegów emituje 169 g CO2/km (-20 g), zużywając przy tym 6,4 l/100km (-0,8 l). Oznacza to oszczędność 1,7 l na każde 100 km i 27 g CO2 na każdy km w ciągu ostatnich 6 lat, czyli od czasu inauguracji silnika 2.0 dCi w modelu Espace w 2006 roku.

Pierwsze ceny nowego Renault Clio

W celu uzyskania takich wyników, konstruktorzy skupili swoje wysiłki na:
- udoskonaleniu silników Diesla: zastosowaniu technologii ESM (odzyskiwanie energii podczas hamowania), termostatowanej pompy oleju, technologii Thermo-Management oraz układu recyrkulacji schłodzonych spalin EGR,
- dalszym dopracowaniu nadwozia i układu jezdnego: poprawie współczynnika SCx o 3% dzięki lepszemu wyprofilowaniu spodu nadwozia, zastosowaniu nowych opon o obniżonych oporach toczenia, zastosowaniu układu kierowniczego z elektrohydraulicznym wspomaganiem.

Pionier segmentu vanów jest wciąż udoskonalany
Nowa wersja Espace łączy w sobie wszystkie atuty, które zadecydowały o sukcesie tego modelu: przestronność, liczne możliwości aranżacji wnętrza, doskonałą widoczność i doświetlone wnętrze na użytek wszystkich pasażerów.

Wnętrze nowego Renault Espace jest nadal najbardziej przyjaznym wnętrzem wśród 7-osobowych vanów. Oferuje pasażerom najwyższy poziom komfortu dzięki 7 pełnowymiarowym miejscom i doskonale doświetlonej kabinie z dużym, otwieranym dachem.

Wykonana z innowacyjnej tkaniny tapicerka jest odporna na wchłanianie wszelkich cieczy na bazie wody i oleju.

Renault jest pierwszym na świecie producentem samochodów oferującym auta z oryginalną tapicerką tkaninową, zabezpieczoną powłoką Teflon Automotive High Protection. Impregnacja teflonem chroni włókna tkaniny, nie zmieniając jej wyglądu, komfortu oraz wrażenia w dotyku. Innowacja ta jest szczególnie przydatna w autach rodzinnych: zapobiega wnikaniu brudu i plam w tkaninę oraz ułatwia czyszczenie tapicerki, która na dłużej zachowuje świeży wygląd.

W celu ułatwienia wszelkich manewrów i zapewnienia jeszcze łatwiejszego parkowania, Nowe Renault Espace może być wyposażone w kamerę cofania. Prowadzenie jest bardzo precyzyjne dzięki nałożeniu odpowiedniego szablonu na obraz, jaki widzi kierowca. Kolorowy obraz strefy parkowania jest przesyłany na ekran systemu nawigacji umieszczony w środkowej części deski rozdzielczej.

W Renault Espace jest dostępny również odtwarzacz płyt DVD z dwoma 7-calowymi ekranami wbudowanymi w zagłówki przednich foteli. Ten odznaczający się najwyższą jakością i starannością wykończenia system multimedialny, który z pewnością zachwyci dzieci, jest montowany w całości w fabryce, co zmniejsza ryzyko jego kradzieży.

Oprócz wymienionego powyżej bogatego wyposażenia, Nowe Renault Espace dysponuje również w standardzie, we wszystkich wersjach, kompletem zaawansowanych, ułatwiających codzienne użytkowanie auta i odciążających kierowcę technologii: systemem nawigacji z usługami w czasie rzeczywistym Carminat TomTom Live, kartą Renault Hands Free, automatycznym hamulcem postojowym, kompletnym zestawem złączy (słuchanie muzyki w audiostreamingu poprzez Bluetooth, gniazda AUX lub USB).

Nowe Renault Espace zachowuje również tak charakterystyczne dla niego liczne możliwości aranżacji wnętrza dzięki obecności prowadnic zapewniających dużą swobodę w ustawieniu tylnych foteli. Umożliwia to dowolną konfigurację wnętrza i zapewnia wysoki komfort podróżowania nawet 7 pasażerom.

Renault Espace produkowane jest we Francji w zakładzie w Sandouville.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama