/  /  /  /  / Cenna nagroda dla nowego Clio podczas wystawy Paryż 2012
Renault Clio

Renault Clio

Zmień
SegmentGrupa podstawowa / Klasa Małe
Cena39 900 zł - 98 900 zł (aktualizacja: 2016-10-06)
Emisja CO284 g/km - 135 g/km
Żużycie paliwa3,2 L/100km - 5,9 L/100km
 

Cenna nagroda dla nowego Clio podczas wystawy Paryż 2012

Renault|
null
© Renault
nullnullnullnull

Podczas salonu Paryż 2012 nowe Renault Clio zostało uznane przez słuchaczy radia RTL oraz czytelników Auto Plus za najlepszy samochód seryjny tej wystawy. Z kolei elektrycznego Zoe wybrano jako najlepszy zielony samochód.

Nowe Clio i Zoe zostały wybrane z listy dziesięciu modeli w obu kategoriach wytypowanych przez dziennikarzy RTL i Auto Plus. "Te nagrody stanowią dowód uznania dla odnowy gamy samochodów Renault i potwierdzają doskonały odbiór społeczny, jakim cieszą się te dwa atrakcyjne, innowacyjne  i odznaczające się świetnymi osiągami modele - zaznaczył Carlos Tavares, dyrektor generalny ds. operacyjnych Renault.

Nowe Clio, które zebrało 33% wszystkich głosów w kategorii Najlepsze auto seryjne salonu samochodowego w Paryżu, potwierdziło, że jest godnym spadkobiercą Clio, którego sprzedaż osiągnęła ponad 12 mln egzemplarzy od chwili jego wprowadzenia na rynek w 1990 roku.

Nowe Clio stanowi wraz z Zoe ucieleśnienie odnowy stylistycznej samochodów Renault, które mają pociągać prostotą, zmysłowością i ciepłem. Ta czwarta już generacja Clio stanowi kwintesencję zaawansowanych technologii, a w szczególności zwraca uwagę podwójną ofertą multimedialnych tabletów.

W zakresie zużycia paliwa i emisji CO2 nowe Clio wyposażone w silnik dCi 90 Energy ustanowiło kolejny rekord w swojej klasie, wynoszący zaledwie 3,2 l / 100 km i 83 g CO2/km. Najwyższy poziom bezpieczeństwa, który jest jednym z atutów tego auta oprócz cieszącego się powszechnym uznaniem zawieszenia, potwierdzony został w testach Euro NCAP, w wyniku których aż w 3 spośród 4 badanych kategorii nowe Clio uzyskało najlepszy wynik w swojej klasie.

Nowe Renault Clio oferta na rynek polski

Oddając aż 51% głosów w kategorii Najlepszy zielony samochód salonu samochodowego w Paryżu, publiczność uznała Renault Zoe za auto wyjątkowo atrakcyjne i prawdziwie innowacyjne zwłaszcza, jeśli chodzi o ochronę środowiska. Wraz z wprowadzeniem na rynek modelu Zoe francuski producent otwiera dostęp do indywidualnych środków transportu o zerowej emisji szerokim rzeszom użytkowników.

Zoe jest pierwszym modelem zaprojektowanym od podstaw jako auto w 100% elektryczne, dostępne dla szerokich rzesz użytkowników w cenie już od 13 700 EUR brutto (cena we Francji po odliczeniu zachęty podatkowej w wysokości 7 000 EUR), idealnie nadające się do codziennego użytku. W aucie zastosowano 6 stanowiących światową premierę zaawansowanych technologii, zwiększających prostotę jego użytkowania, zasięg oraz zakres łączności.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama

Najnowsze wiadomości - Renault Clio