/  /  /  /  / Cenna nagroda dla nowego Clio podczas wystawy Paryż 2012
Renault Clio

Renault Clio

Zmień
SegmentGrupa podstawowa / Klasa Małe
Cena42 400 zł - 99 400 zł (aktualizacja: 2017-06-06)
Emisja CO284 g/km - 135 g/km
Żużycie paliwa3,2 L/100km - 5,9 L/100km
 

Cenna nagroda dla nowego Clio podczas wystawy Paryż 2012

Renault|
null
© Renault
nullnullnullnull

Podczas salonu Paryż 2012 nowe Renault Clio zostało uznane przez słuchaczy radia RTL oraz czytelników Auto Plus za najlepszy samochód seryjny tej wystawy. Z kolei elektrycznego Zoe wybrano jako najlepszy zielony samochód.

Nowe Clio i Zoe zostały wybrane z listy dziesięciu modeli w obu kategoriach wytypowanych przez dziennikarzy RTL i Auto Plus. "Te nagrody stanowią dowód uznania dla odnowy gamy samochodów Renault i potwierdzają doskonały odbiór społeczny, jakim cieszą się te dwa atrakcyjne, innowacyjne  i odznaczające się świetnymi osiągami modele - zaznaczył Carlos Tavares, dyrektor generalny ds. operacyjnych Renault.

Nowe Clio, które zebrało 33% wszystkich głosów w kategorii Najlepsze auto seryjne salonu samochodowego w Paryżu, potwierdziło, że jest godnym spadkobiercą Clio, którego sprzedaż osiągnęła ponad 12 mln egzemplarzy od chwili jego wprowadzenia na rynek w 1990 roku.

Nowe Clio stanowi wraz z Zoe ucieleśnienie odnowy stylistycznej samochodów Renault, które mają pociągać prostotą, zmysłowością i ciepłem. Ta czwarta już generacja Clio stanowi kwintesencję zaawansowanych technologii, a w szczególności zwraca uwagę podwójną ofertą multimedialnych tabletów.

W zakresie zużycia paliwa i emisji CO2 nowe Clio wyposażone w silnik dCi 90 Energy ustanowiło kolejny rekord w swojej klasie, wynoszący zaledwie 3,2 l / 100 km i 83 g CO2/km. Najwyższy poziom bezpieczeństwa, który jest jednym z atutów tego auta oprócz cieszącego się powszechnym uznaniem zawieszenia, potwierdzony został w testach Euro NCAP, w wyniku których aż w 3 spośród 4 badanych kategorii nowe Clio uzyskało najlepszy wynik w swojej klasie.

Nowe Renault Clio oferta na rynek polski

Oddając aż 51% głosów w kategorii Najlepszy zielony samochód salonu samochodowego w Paryżu, publiczność uznała Renault Zoe za auto wyjątkowo atrakcyjne i prawdziwie innowacyjne zwłaszcza, jeśli chodzi o ochronę środowiska. Wraz z wprowadzeniem na rynek modelu Zoe francuski producent otwiera dostęp do indywidualnych środków transportu o zerowej emisji szerokim rzeszom użytkowników.

Zoe jest pierwszym modelem zaprojektowanym od podstaw jako auto w 100% elektryczne, dostępne dla szerokich rzesz użytkowników w cenie już od 13 700 EUR brutto (cena we Francji po odliczeniu zachęty podatkowej w wysokości 7 000 EUR), idealnie nadające się do codziennego użytku. W aucie zastosowano 6 stanowiących światową premierę zaawansowanych technologii, zwiększających prostotę jego użytkowania, zasięg oraz zakres łączności.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama