/  /  /  /  / Najpopularniejsze modele roku 2011 w Europie
Renault Clio Societe

Renault Clio Societe New

Zmień
SegmentLekkie dostawcze / Van
Emisja CO2-
Żużycie paliwa-
 

Najpopularniejsze modele roku 2011 w Europie

JATO Dynamics|
null
© Materiały prasowe
nullnullnullnullnull

Rok 2011 nie przyniósł zmian na pierwszym miejscu rankingu najchętniej kupowanych modeli europejskiego rynku nowych aut osobowych. Lider zestawienia, czyli Volkswagen Golf, nie dał żadnych szans konkurencji. Co warto dodać, pod koniec bieżącego roku na rynku pojawi się zupełnie nowy Golf po gruntownych zmianach modernizacyjnych.

Według danych firmy analitycznej JATO Dynamics, Volkswagen Golf po raz kolejny zajął pierwsze miejsce jako najchętniej kupowany model europejskiego rynku nowych aut osobowych. Osiągnięty wolumen na poziomie nieco ponad 484 500 egzemplarzy jest o 1,6% gorszy niż w roku kalendarzowym 2010.

Bardzo ciekawa premiera szykuje się w drugiej połowie bieżącego roku. Tym wydarzeniem będzie debiut modelu Volkswagen Golf siódmej generacji. Czy produkt ten będzie w stanie powtórzyć sukces poprzednika, który od trzech lat plasuje się niezmiennie na czele listy najchętniej kupowanych aut w Europie?

Najpopularniejsze modele roku 2011 na świecie

Tytuł wicelidera europejskiego rynku w roku kalendarzowym 2011 zapewnił sobie model Volkswagen Polo, który osiągnął nieznaczny wzrost sprzedaży o 0,5% (do 356 500 egzemplarzy). Na miejscu trzecim rankingu uplasował się natomiast Ford Fiesta z wynikiem prawie 348 500 sztuk (-13,3%).

Pierwszą piątkę najpopularniejszych modeli na rynku europejskim zamykają kolejno modele Opel Corsa (313 300 sztuk; -1,7%) oraz Renault Clio (294 200 sztuk; -13,1%).

Co ciekawe, również i Renault Clio doczeka się w tym roku następcy. Samochód będzie miał swoją premierę przed szeroką publicznością z okazji jesiennych targów motoryzacyjnych Paryż 2012.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama

Najnowsze wiadomości - Renault Clio Societe